| Christos a întrebat:

Desi am o prietena si o iubesc enorm de mult, o alta este innebunita dupa mine, se da ca proasta la mine, eu nici no bag in seama, e si minora pe deasupra, insa prietena mea imi zice sa scap dracului de ea, ca daca nu o omoara. Si cam ce spune si face, dar ma tem pentru ea. Aveti vreo sugestie cum sa scap de fata asta inainte sa faca prietena mea vreo prostie? Funda*

Răspuns Câştigător
| GiulyBaa a răspuns:

Waii.straight facenaspa situatie, incerca s-o eviti, sau sa tipi la ea. poate te lasa in pace.Succes

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i adevarul si n-o mai bagi in seama.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ai zis ca e minora, asta presupune ca tu si prietena ta nu sunteti. La varsta ta nu stii cum sa trimiti o fata la plimbare? Tin minte cand am fost nevoit sa-i spun direct unei tipe (care spre parerea mea de rau chiar arata bine) sa ia distanta pana n-o vede prietena (care era prin preajma) si o ia la alergat laughing Daca e exagerat de nesimtita si umbla cu strambe o poti pune intr-o situatie neplacuta fata de oameni cu care a vorbit. Nimanui nu-i place sa fie umilit in public. Dar vezi sa nu fie si prietena ta de fata, ca sa nu agravezi inutil.

| Christos explică (pentru cristacheceliute):

Problema e ca nu pot sa-mi bat joc de o persoana( sa o umilesc) doar pentru ca tine la mine...

| cristacheceliute a răspuns (pentru Christos):

Nu iti bati joc pentru ca tine la tine daca ai grija cum procedezi, mai ales cu unele nuante. Iti bati joc daca o tii pe aproape cand ea te vrea si tu nu, crezand ca esti delicat dar in cruda realitate iti mangaie orgoliul de mascul ravnit. Daca nu ai ceva cu ea, n-o incurca. Daca n-a inteles, explica-i pe limba ei. Esti barbat si trebuie sa faci ce e corect. Fata de toata lumea. Transeaza sigur si cu blandete. Intai in mintea ta, apoi fata de ea.

| Lullabies a răspuns:

Spune-i cat mai repede adevarul.

| Christos explică:

Ups, am uitat sa va spun, i-am zis ca nu am nici o treaba cu ea, ca nu o plac, ca am prietena, dar ea nu ma intelege...

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Logic ca ai putea foarte simplu si calm sa ii zici ca nu vrei sa o mai vezi prin preajma ta, sa te lase in pace ca nu te intereseaza de ea, sa-si gaseasca alta persoana, zii tu ce crezi.

| GiulyBaa a răspuns:

Spune-i sa te lase dracu in pace ca ai prietena...laughingspune-i ca o sa aiba probeme cu prietena ta.si daca nu se potoleste las-o pe pritena ta sa o sperie putinlaughing

| Christos explică (pentru GiulyBaa):

Stie ca am prietena, face figuri chiar si cand sunt cu ea impreuna, insa prietena mea nu o mai suporta deloc...cu explicatiile nu a mers, cu forta nu vreau eu, prietena mea a certat-o de multe ori, la fel si eu, insa e ca un scaisad

| GiulyBaa a răspuns (pentru Christos):

Waii.straight facenaspa situatie, incerca s-o eviti, sau sa tipi la ea. poate te lasa in pace.Succes