| Zzzulia a întrebat:

Din cauza ca am dat-o in bara cu el,(din cauza emotiilor), de atunci l-am tot evitat pe baiatu asta(el e clasa a 12-a, eu a 10-a si suntem la acelasi liceu, si clasele noastre sunt una langa alta)..asa deci dupa ce am dat-o in bara cu el, l-am tot evitat..adica cand il vedeam pe hol nici nu-l puteam privi in ochi, ca ma duceam repede in clasa..si nu stiu, dar saptamana trecuta si el a facut la fel cu mine..gen m-a vazut si s-a dus repede in clasa(si a facut asta de mai multe ori)..de ce? pur si simplu a vrut sa ma evite? sau sa faca cum am facut si eu?( si stiu, poate e cam prosteasca intrebarea asta.dar nu stiu, cand il vad mi se inmoaie picioarele..si e singurul baiat cu care am fac asa...pff) si de salutat nici nu ne mai salutam..si nu stiu ce-as mai putea face sa rezolv ceva. sad

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Asta sa iti fie lectie de viata. Pe viitor fi mai atenta.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Manifesti disperare ai baiatul a remarcat asta si ca orice baiat normal se fereste de fete disperate. Invata sa te stapanesti si sa ai mai multa incredere in tine, altfel ai numai de pierdut

| Zzzulia explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da multumesc mult de sfat...intr-adevar ar fi trebuit sa ma stapanesc.dar mi se inmoaie picioarele cand il vad.dar presupun ca asta e..de acu nu mai am ce face.

| Zzzulia explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Voi fi mai atenta ..multumesc happy si totusi, cu toate ce s-au intamplat..as mai putea sa repar ceva? sau ar fi fara rost?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Zzzulia):

Cel mai bine e sa nu te mai complici, nu incerca sa repari nimic, mergi inainte si vezi-ti de viata ta. E plina lumea de baieti si invata sa nu te mai pierzi usor in fata unui baiat.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Zzzulia):

Asta sa iti fie lectie de viata. Pe viitor fi mai atenta.

| neutrino a răspuns:

Va comportati ca si doi copii prostuti, care si-au luat unul altuia jucariile si acum va evitati. Mai bine incercati sa va salutati reciproc.

| cristimihailov a răspuns:

Lupta si tu odata pentru sentimentele tale. Du-te si spune-i ca ai vazut ca te comporti ciudat cand este in raza ta vizuala. Asa ca roaga-l sa iesiti in oras sa te mai obisnuiesti cu el.

Si incepi sa vorbesti cu el.

Uneori, chiar trebuie sa pui degetul pe rana. Ai doua optiuni din acel moment:
- sa se vindece
- sa se infecteze.

| Amypss a răspuns:

Ascultati inima si vezi ce iti zice...din cate mi-ai povestit este evident ca inca va iubiti, nu mai il evita incearca sa porti o conversatie cu el!

| Zzzulia explică (pentru Amypss):

Dar nu am avut nici o relatie cu el..si in plus baiatu are iubita(de vreo cateva saptamani)...si nu stiu, dar i-am zis o tampenie, si de la faza aia ne-am indepartat...pff..si sincer, poate is eu de vina ca l-am evitat.dar l-am evitat doar din teama de a nu o mai da in bara (deci mi se inmoaie picioarele numa cand il vad)..pff..si nu stiu, dar si azi a fost la liceu..si tot asa, l-am evitat..si el pe mine..deci presupun ca DACA l-as saluta nici nu mi-ar raspunde..pff sad