| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa ma ajutati cu un sfat ceva :-s. Acum 6 luni m`am despartit de un baiat, la care am tinut mult de tot, l`am iubit mai mult ca viata mea. Si ne-am despartit, din cauza ca el era prea indiferent, nu il interesa, eu vbeam cu el parca vbeam cu peretii. Nu venea sa ne intalnim decat daca ma duceam eu acolo la el, sau daca venea venea prea rar si trebuia sa ma tin de capul lui, sa faca ceva. Am dat prea mult de la mine si pana la urma n`am mai putut si am pus punct. Am evitat sa vina vremea sa dea si in mine, cu toate ca mi-a promis ca nu o sa ma atinga niciodata, cum fac alti prieteni de ai lui cu iubitele lor, si prietenele mele. Au trecut 6 luni si tot tin la el, nu asa intens, dar tot tin si nu stiu ce sa mai fac. Inainte cand vedeam comentarii cu "te iubesc" de la prietenele lui ma lua un gol asa in stomac. Acum cand vad parca ma uit cu scarba gen " mda.neinteresant.mi se inmoaie picioarele numai cand il vad. si se intampla rar. Aah, sa precizez ca : de cand m`am despartit de el nu am mai fost cu nimeni, 6 luni, record personal laughing. Nu am mai putut sa fiu cu nimeni. Iar el este prea golan sa ma intorc la el.

Răspuns Câştigător
| Dey_1617 a răspuns:

Buna.scuza`ma ca iti zic dar cred ca fostul tau prieten nu a tinut la tine, pentru ca daca tinea la tine te cauta pana acum, nu te duceai tu la el de fiecare data cand trebuie sa va intalniti.Mai ales daca era in stare sa dea in tine cum facea prietenii lui cu iubitele lor. Doamne dar ala e un idiot. Vorba aia: Nu te bate parintii,si te bate un golan? Eu iti zic sa o lasi moale. Fii indifirenta,nu se merita sa il iubesti,lasa`l sa vada ce a pierdut! Sunt baieti mult mai buni, care stiu sa pretuiasca ce au langa ei, si sa respecte persoana iubita! Viata merge inainte!
Ce-i al tau e pus deoparte!
Sper ca te-am ajutat:*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,v-ati despartit.
Inteleg ca ti-e foarte drag inca.
Memoria selectiva a omului,face ca, cu cat mai mult trece timpul, tu sa-ti amintesti numai ce bine si frumos era alaturi de el.Tot ceea ce te-a durut, te-a jignit si te-a umilit,intra sub un con de umbra,creierul tau refuza sa ti le aminteasca prea usor.
Stiu ca iti e greu sa depasesti amintirile si sa le lasi in urma,dar daca vrei sa-ti continui viata,va trebui sa faci un efort.
Acum esti prinsa intr-un cerc vicios,inapoi nu mergi si inainte nu poti,trebuie sa iti regasesti echilibrul si sa iti vezi de viata ta.
Invata sa pui punct, nu te mai uita in urma si traieste pentru tine, nu pentru altii.
Mult noroc!

| Lummy a răspuns:

Pai, cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el. spune-i ca simti pentru el si lasa-l sa decida ce vrea si el. Daca nu vrei sa te impacdi cu el, incearca sa nu te mai gandesti asa de mult la el, sa te gandesti la altu' sau sa gasesti activitati care sa te distraga :d succes!

| andrrei08 a răspuns:

Daca dupa atata timp nu a dat el vreun semn ceva inseamna ca nu te merita si ar trebui sa il lasi. Ar fi trebuit sa simta ceva pana acum, parerea mea e ca ar fi gresit sa te impaci cu el pentru ca o sa treci din nou prin ce ai trecut. totusi, nu dispera, sunt baieti mult mai draguti, incepe sa cauti mai bine happy

| Delicutza a răspuns:

Uite tu trebuie sa uiti de el daca nu te-a pretuit si nu te pretuieste! Asa baiat nu te merita! Trebuie sa fii mai puternica si sa ai si tu demnitate! Si daca nu mai rezisti fara el trebuie sa iti faci curaj si sa-i spui! Crede-ma chiar daca va spune nu tot ti-ai luat o piatra de pe suflet.

| mada001 a răspuns:

Buna!happy Pai depinde daca si el a tinut la tine vreodata! Incearca sa ii explici ca inca tii la el si spune-i care ar fi conditiile tale, daca ar fi sa va impacati! Dar daca este indiferent si nu ii pasa.e clar ca nu mai simte nimic pentru tine... poate ar fi mai bine sa incerci sa cunosti si alti baieti, care cu siguranta te vor aprecia! :*

| mada001 a răspuns:

Dyduu, am trecut si eu prin asa ceva.straight face.Am stat cu un baiat 1 an si apoi ne-am desp din cauza plecarii mele din orasul in care locuia si el.Dupa un timp me intorceam mereu acolo si numai cand ne vedeam se comporta frumos si zicea ca tine la mine. Dupa ce plecam nu mai dadea nici un semn, nimic. Poate ca ar trebui sa te orietezi si spre alti baieti care iti acorda mai mult atentie si nu stau cu tine doar cand au ei chef.Ce tot atata se joaca baietii astia cu noiangry eiiilaughing Succes in continuare, viata e frumoasa, nu-l lasa pe el sa ti-o strice:*

| dyduu a răspuns:

P.s : el mereu zicea ca el tine la mine.si ca eu nu il cred. Pai cum sa il cred daca abia daca dadea un mesaj pe zi. si pe mess abia vbeam. numa fata in fata era mai. normal. Aa.si inca ceva. acu 2 luni. eram cu un coleg ma duceam in statie la tramvai. si vine si el si ma ia asa de brat.ma uit im dreapta si il vad pe el. am ramas blocata laughing. dupa aia se tot kinuia sa ma pupe. stateam intre 2 masini si aproape ca ma urcam pe masinile alea ca el se tot intindea sa ma pupe.si eu nu vreoiam. si am crezut ca poate ii pare rau si vrea sa se intoarca la mine. ca ma ruga sa il pup. ceea ce niciodata n`a facut.sa ma roage. Si cand ajun acasa. intru pe mess.intru pe hi5.si vad o poza cu el si cu o fata.si il intreb. "auzi tu esti cu fata aia" si el zice "da". mi-a picat fata.imi venea sa ii dau cu ceva in cap. de atunci m`am convins de el.