| Dizzydizz a întrebat:

Din ce cauza credeti ca se despart cel mai des persoanele?

Răspuns Câştigător
| innulea a răspuns:

->Parerea mea este. din cauza.

-Ca se satura unul de alul, se satura in fiecare zi de una si aceeasi, iar daca iubirea este sincera si reciproca, nu se satura unul de altul niciodata, doar nu poti sa te saturi de o pers. pe care o iubestisi stii ca nu poti fara dinsa...

-Iar in cazul cind doar sunt pricoale de copii... atunci la sigur ca se satura...

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Infidelitate, minciuna, nepotrivire, teama.

| stresu a răspuns:

Nu se cunosc si nu comunica. Poarta masti, iar apoi isi vad adevarata fata. Din asta rezulta si inselatul, mintitul, raceala in cuplu, etc.

| iubi_duby75 a răspuns:

De la o vreme apare montonia, plictiseala sad

sau ar mai fa ca isi baga si altcineva codita laughing

| ELD a răspuns:

Datorita inselatuluihappycred...normal ca nu iti convine cand vezi pe iubitul /iubita ca te foloseste...si ca in afara de tine mai are pe cinevahappy

| Mjdolhfi a răspuns:

Inselat, bani.

| sbk a răspuns:

Influenta altor persoane asupra gandurilor si sentimentelor persoanei

| kennyisdead a răspuns:

Sunt destule motive care pot distruge o relatie, dar printre cele mai frecvente e banala plictiseala, lipsa increderii si minciuna.
in rest, depinde de l relatie la relatie

| crispyhihi a răspuns:

Din cauza distantiei! sad

| ana95 a răspuns:

Depinde si de categoria de varsta la care te referi... dar cred ca la adolescenti intervine plictiseala si indiferenta, deoarece ne gandim numai cum sa ne fie noua bine si nu cum sa-l facem si pe celalalt fericit!