| cazutadepemarte a întrebat:

Din nou aici! am o problemastraight face mi-a placut de un baiat timp de 9 luni de zile, si dupa acest timp el mia marturisit ca si lui de mine, totul bine si frumos, am inceput o relatie, momentan relatie e recenta (o luna). In acele 9 luni simteam si credeam ca tin la el din tot sufletul, acum la fel, dar am unele momente in care ma indoiesc de asta, in care nu sunt sigura de ceeea ce simt pentru elstraight face... cum as ptea afla ce simt cu adevarat? un ajutor cevasad pls mersi

5 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Incerca sa nu te vezi cu el ceva timp. sa vezi kit de dor iti va fi de el. daca ai asa indoieli inseamna ca nu simti sentimentea prea mari pn el! analizeaza-ti relatia. vezi daca esti fericita, implinita cand esti cu el!

| Ea.e. a răspuns:

Stii, parerea mea ca noi fetele ne simtim nasol cand nu avem ce ne dorim si am face pana si imposibilul pentru a obtine.
Dar cand avem ce ne dorim atunci apare sentimentul de neliniste si ne punem fel si fel de intrebari... Ca si cum am obtinut ce ne-am dorit iar acum o dam iar in bara, dorind ceva si mai nou.

Stii eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre sentimente, intreaba-l si tu despre relatiile lui, ce asteptari are etc... Dar incercati sa vorbiti deschis, caci altfel daca va ascundeti relatia clar nu va merge.

Chiar merge acest lucru.

Te pup :*

| Aleluiaba a răspuns:

Crede-ma ca eu sunt la fel ca tine. Cateodata simt ca mi-as da si viata dar altadata nici nu imi pasa. Spune-i ca iti trebuie timp sa te mai gandesti sau daca nu vrei sa il ranesti spune-i ca ai trebuie sau ceva de genu' ca sa fi la distanta.Asa iti vei da seama de ce simti. Succes!:*

| string a răspuns:

Wow... ce dor imi este de perioada prin care treceti voi, cand iubiti iubirea!
Daca este sa fie EL, simti asta. Atat cat tine! :d Da... orice relatie intre adulti se poate si termina.
E cazul sa va reveniti din copilarie; doar relatiile dintre parinti si copii, copii si parinti tin toata viata ( cel puin in teorie sad ). Iubirea intre adulti este altceva. Se naste, traieste si daca nu o hranesti moare.
Deci. concluzia ar fi daca esti adult si nu te maturizezi sa realizezi ca iubirea trebuie hranita cumva, te trezesti ca ti-e drag omul de langa tine dar nu-l mai iubesti.
Ooops... ca sa vezi, este necesar sa ajungi sa faci dferenta intre un om drag si unul pe care-l iubesti de-ti sare pulsul din diagrama :d

| cazutadepemarte explică:

Pai in momentele in care sunt cu el...sunt fericit, cel putin asa simtstraight face