| yappi a întrebat:

Din nou probleme cu dragostea.Deci fostul prieten a spus ca inca ma mai place si nu numai mie ca si prietenei mele deci sunt sigura ca este adevarat si din gesturi din tot dar totusi nu suntem impreuna. El stie ca si eu inca il mai plac si stiu ca ii convine adica tanjeste sa ma vada ca il privesc.Intr'o zi a venit in discutie la scoala de ce nu ne impacam noi doi pentru ca, colegii cateodat ne intreaba daca nu cumva ne'am impacat adica ne compotram ca si doi indrogostiti ne certam ne impacam ne privim vorbim si facem tot ce fac doi iubiti dar nu ne sarutam, dar sa revenim vorbeam despre noi si printre altele eu am spus ca imi place dar nu cred ca as mai vrea sa fiu cu el dar acum sincer nici nu as sta pe ganduri daca mi'ar cere sa fim imp oricum el nu e genul sa renunte de la o simpla afirmatie dar de atunci noi suntem tot timpul imp la scoala vb pe mess dar nu suntem imp.In timp ce vorbeam odata pe mess mi-a spus ca nu ar accepta sa ma vada cu altul si credeam ca este logic ca nici eu nu as accepta sa umble el cu alta dar el nu a inteles asta si a inceput sa se dea la alta dar era clar ca nu era nimic serios doar o joaca am vb cu el si i'am spus ca nu imi place de atunci nici un baiat nu mai pune mana pe mine in afara de el si in viata lui nu mai este nici o fata in afara de mine dar totusi noi nu suntem imi si eu fiind foarte orgolioasa nu il sun si nu i spun nimic daca nu face el primul pas dar eu am impresia ca daca nu suntem imp nu am nici n drept asupra lui si plang si nu indraznesc sa il sun atunci cand este plecat si nu poate intra pe mess. A fost dus in turneu si nu am vb 3 zile dar mie mi se parea groaznic de mult, cand a ajuns acasa a intrat pe mess si m'a intrebat daca mi-a fost dor de l eu i'am rasp in gluma ca da dar stiu ca ma cunoaste destul de bine sa fi sigur ca nu glumeam oricum eu vreau totusi sa pot face ceva sa fim impreuna pentru ca eu cu siguranta as fi mai relaxata si ar fi si el mai castigat:d.Cum pot sa fac asta sa ii dau de inteles ca vreau sa ne impacam fara sa ii spun asta? Dau FUNDA:*

3 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Ori ii spui sa fiti impreuna, ori nu mai vorbesti cu el deloc.

te injosesti prea mult in situatia asta, chiar nu-ti dai seama?

| ioana_6604 a răspuns:

Cand te intalnesti incearca sa fii foarte romantica pentru al provoca sa te sarute iar tu accepta sarutul lui si spune-i ca ai vrea sa continui relatia cu el...

| lala178 a răspuns:

Cu greu am inteles ce ai vrut sa spui, data viitoare foloseste si tu semne de punctuatiewinking
Daca nu vrei sa ii spui direct ca vrei sa va impacati spune si tu in gluma, atunci cand va intelegi bine si va comportati ca iubiti, lucruri de genul "de ce nu suntem noi impreuna?", "ce bine ne sta impreuna", pune'ti prietenele sa zica asta...
iai intr-o zi ceva dulce si atunci cand i-l dai spune'i "ca sa vei ca ma gandesc mereu la tine"...