| Denisa a întrebat:

Doamnesad Deci m-am despartit de prietenul meu, am fost impreuna 3 luni. I-am zis ca nu il iubesc si ca tin la el ca la un amic. A plansstraight face E a 3-a oara cand un baiat plange pentru ca vreau sa ne despartim. In finesadFaza e ca am vorbit la telefon si in urmatoarea zi mi-a zis, de fapt s-a milogit ( a inceput cu lucruri de genu: am plans mult pentru tine, nu am dormit toata noaptea si m-am gandit la tine, eu sunt vinovatul, etc) ca vrea sa ne impacam si sa fim impreuna inca o saptamana si, daca voi vrea dupa sa ne despartim accepta asta. Va dati seama ce prost m-am simtit si imi era mila, rusine...nu stiu, e sentimentul ala de vinovatiesadi-am zis ca da, accept sa fim din nou impreuna. Problema e ca nu il iubesc si, cu siguranta ne vom desparti saptamana viitoare, si va fi iar trist si iar ma voi simti vinovata. Mi-a luat foarte mult sa imi fac curaj sa ii zic de despartire si uite casad Ma puteti ajuta cu un sfat? Ce sa ii zic ca sa il fac sa inteleaga ca nu il iubesc?sad

9 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Trebe sa inteleaga ca nu mai ti la el si gata.Nu are rost sa mai fi cu el daca nu ti la el doar sa ii faci lui pe plac.Cu parere de rau iti spun dar pune puncte relatiei pana nu se v-a indragosti tot mai tare si sa ajunga sa sufere mai mult ca acum.
Spune`i frumos ca nu il iubesti si ca nu mai vrei, sa te uite. Cei al lui e pus deoparte, tot v-a intalni si pe persoana iubita odata si odata.

| stresu a răspuns:

Nu te mai juca cu omul; zi-i (frumnos) ca gata si asta e, ramai pe pozitii. Dar nu inteleg cum puteti sta 3 luni cu cineva pentru care nu simtiti nimic. Explici frumos ca nu merege si nu vrei sa il ranesti si gata. Oricum cred ca sunteti destul de mici ca varsta si ii trece.
"E a 3-a oara cand un baiat plange pentru ca vreau sa ne despartim." Asta ce era? Lauda? Eu nu m-as simti bine sa stiu ca plang oamenii.

| Lorelai a răspuns:

Spune-i sincer in fata ca nu il iubesti sau ca nu mai vrei sa fii cu el, orice ar zice el. Fii hotarata, nu te mai lasa intimidata de lacrimile lui. Daca tu tot accepti acesta situatire nu iti faci bine nici tie si nici lui, nu te gandesti ca tot stand asa, mai tarziu iti va fi mai greu sa te desparti de el?

| ßέßέ a răspuns:

Pentru ce te-ai mai impacat cu el? Doar din mila? Tu acum incerci intr-un fel sa il faci sa nu mai sufere pe moment, dar saptamana viitoare oare nu va suferi mai tare? Cand isi va da seama ca ai stat cu el inca o saptamana asa de mila...straight face Trebuia sa ii zici ca daca nu mai simti nimic pentru el acum, crede ca pana saptamana viitoare iti vor reveni sentimentele pe care [poate] le-ai avut in trecut? Parerea mea : mai bine despartiti-va acum, ca sa nu sufere nici el f mult, iar tu daca nu il iubesti sa nu stai asa cu el doar pentru ca sa nu ii provoci suferinta.

| madutz90 a răspuns:

Hai sa iti spun ceva: baiatul e tot baiat! Poate pare acum distrus dar iti garantez ca in maxim 2 saptamani te va uita. Baietii nu sunt ca fetele sa sufere luni, poate ani de zile dupa cineva si sa-si imagineze cum ar fi fost daca... Ei sunt animale de prada. Sunt mereu in cautarea unei persoane care sa le fie alaturi fie ca isi doresc doar sex, fie ca vor afectiune. Nu a gasit la tine? Stai linistita ca isi va gasi in alta parte. Nu are rost sa te chinui pentru nimeni. Pur si simplu nu a fost sa fie. Presupun ca e intzarcat si vaccinat, asa ca nu vad motivul din cauza caruia nu ar putea accepta un esec.

Acum 3 luni am pus punct unei relatii de 1 an si 4 luni pentru ca nu eram nici fericita si nici multumita. A incercat prin diverse metode sa ma intorc la el (rugaminti, promisiuni, a si schitat un jalnic teatru in care a plans, apoi a trecut la jigniri, amenintari) si acum mi-am dat seama ca ma considera un obiect pe care el il poseda. Pur si simplu din orgoliu el nu putea accepta ca nu mai sunt a lui. Patetic! Vezi sa nu patesti si tu la fel. Tine minte: esti prea pretioasa ca sa poti fi cumparata cu o lacrima!

| Roberta00 a răspuns:

Si unui baiat de la mine din sc (tipu de care imi place) i s-a intamplat la fel si acum el si cu tipa aia pe care imi vine s-o joc in picioare st foarte buni prieteni.Na poti sa-i zici ca tii la el dar nu il iubesti! Bafta! Sper sa nu mai plangasad!

| doarreuu a răspuns:

Ii poti spune ca ramaneti amici si ca tu tii la el doar ca amic si atatraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poţi să stai cu el dacă nu îl iubeşti. Îi spui ce simţi de fapt şi oricum îşi v-a găsi alta.Nu o să rămână singur pentru totdeauna. O să doară la început dar trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici ca nu acum e timpul