| anonim_4396 a întrebat:

Doare prima oara? Daca da, cat tine durerea?

13 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

Pai cum a zis corbulalbrosu, dacă nu ai practicat niciodată masturbarea cu degetele inauntru s-ar putea sa te doara mai tare. Eu am patit-o, deși a fost și vina lui ca a fost cam dur, mi-a curs sânge 2 zile, și simteam o rana acolo inauntru. mi-a curs sânge și la al doilea act sexual, și simteam putina durere, dar nu ca prima oară. Doar a treia oară nu am mai simtit durere. Trebuie sa fii "umeda" și 100% pregătită de treaba asta, dacă o faci doar ca sa fie făcută și nu ești destul de excitată vei avea dureri și mai mari. De obicei emoțiile împiedica umezirea vaginului și asta duce la dureri și mai amplificate. deci ia-o usor și totul va fi bine.

| TeodorescuAndrei a răspuns (pentru Armyanka):

Păi ai nimerit un țăran care a dat in tine ca surdu in clopot laughing) si mai si comentezi aiurea la ce postez eu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii si sa fii si constienta de faptul ca in cazul celor mai multe fete apare/exista durere in momentul dezvirginarii. Si asta se intampla mai ales in cazul fetelor care nu au practicat niciodata masturbarea intravaginala a ''pasaricii'' lor prin asa numita metoda :"degetica", inainte de a ajunge in momentul in care urmeaza sa intretina primul act sexual din viata lor, cel al dezvirginarii. De regula acele fete vor intampina mari dificultati fiindca penetrarea vaginului lor este de la foarte la extrem de dureroasa, chiar insuportabila si in consecinta actul sexual de dezvirginare este imposibila sa poata fi intretinut. De asemenea de obicei se instaleaza si o stare de disconfort accentuat si generalizat in toata zona vulvo-vaginala cat si in toata zona inferioara a abdomenului. Durerea care de regula exista intotdeauna, poate fi micsorata incat sa devina acceptabila, numai in cazul in care vaginul este pregatit din timp prin masturbare o anumita perioada de timp. in caz contrar sexul de dezvirginare este mereu extrem de dureros/insuportabil chiar in momentul primelor incercari de penetrare. Durerea provocata se datoreaza faptului ca muschii din care este constituit vaginul sunt supusi unor intinderi bruste si exagerate peste limita lor de alungire si de intindere a muschilor. In astfel de situatii s-a mai constatat ca durerea resimtita este si direct proportionala cu prosimea penisul care este introdus in mod fortat in vagin.
Vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care din nastere au o lungime bine definita, cea care nu poate fi modificata rapid, indiferent de cat de lung/mult timp ar dura preludiul (pregatirea vaginului pentru sex), sau de modul in care este efectuat preludiul. NU depinde nici de cantitatea si nici de calitatea lubrifiantului folosit in ideea ca procedand asa s-ar relaxa atat muschii vaginului cat si femeia in sine. Lungimea fibrelor musculare ale vaginului se modifica extrem de putin si dupa un preludiu lung si bine efectuat si vor ramane practic in mare masura nemodificati, insuficient alungiti si la fel de rigizi. Din acest motiv canalul vaginal ramane practic la fel de stramt si extrem de greu sa fie penetrat in timpul dezvirginarii cat si in cazul urmatoarelor cateva contacte sexuale. Atunci cand penisul este introdus fortatsi brutal prima data in canalul extrem de stramt al vaginului, muschii sufera o intindere instantanee a lor peste limita normala, fapt ce va provoaca intotdeauna durere in loc de placere si satisfactie. In cazurile in care intinderile si revenirile ritmice, repetate ale muschilor vaginului provocate de penetrarea efectuata pe o durata de timp mai mare (de peste 3-5 minute), de obicei provoca febra musculara, identica cu cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara sa fi existat si o incalzire prealabila strict necesara.
Intinderea fibrelor musculare la o anumita lungime bine definita si largirea canalului vaginal la o anumita dimensiune, care sa se mentina ulterior si sa ramana definitiva si nemodificata, se poate realiza prin masturbarea intravaginala practicata din timp si pe urma numai dupa ce sunt intretinute suficient de multe acte sexuale intr-o anumita perioada in timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare femeia simte si constata ca si urmatoarele cateva acte sexuale (al caror numar nu poate fi apreciat), la inceput pot fi uneori foarte dureroase, insa cu trecerea timpului, treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Mai ales la inceput imediat dupa dezvirginare, placerea si satisfactia sexuala reala si eficienta se poate obtine prin cunilitie care sa fie combinata si cu o "degetica" mai lunga, efectuata cu multa tandrete inainte de inceperea penetrarii propriu zise. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea care apare dupa sexul de dezvirginare, este indicat ca circa 6-7 zile sa nu mai fie intretinut sex efectiv, partenerii sa se axeze si sa efectueze doar jocuri sexuale, cum ar fi petting-ul, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-7 chiar si 10) vor fi dureroase in mod diferit, insa disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort resimtit dupa dezvirginare depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului tau cat si de dotarea partenerului de sex precum si a tandretii, a modului in care acesta actioneaza de fiecare data.
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te dezvirginează? Sau la ce durere te referi, de dinti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata viata

| danaieladaniela a răspuns:

Nu stiu, nu am facut-o incan

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Ok multe raspunsuri lungi si teoretice dar scurt si la obiect iți spun din relatări ( nu, nu sunt fată dar am intrebat pe cele care erau la prima noapte de iubire ) unele au spus că a fost ca o ințepătură ca si cum ai face o injectie o durere scurtă, altele durere nu a existat ci doar o senzatie de căldură in zona intimă. Insă atenție dacă e la prima incercare incearcă să găsești pe cineva care să nu năvălească ca la război big grin să fie mai simțit mai delicat nu să se arunce ca turbatul...

| Armyanka a răspuns (pentru TeodorescuAndrei):

Nu știu cine ti-a zis tie asa ceva dar nu e ca o "înțepătura" nici "ca și cum ai face o injecție" și nici "o senzație de caldura in zona intimă" laughing ar fi trebuit sa te abții de la comentat dacă nu știi despre ce este vorba.

| TeodorescuAndrei a răspuns (pentru Armyanka):

Mi-au zis fetele care erau virgine happy apropo da zii tu dacă știi că probabil tu la 14 ani ai mai multă experiență eu am 34 si cred că am fost cu vreo 3 virgine tu de cate ori ai fost virgină? Aaa vezi că oralul si analul nu se pune deci să nu faci confuzii daca nu stii despre ce e vorba...

| Armyanka a răspuns (pentru TeodorescuAndrei):

Draga domn, la 14 ani ma jucam cu puta in nisip laughing am fost virgina pana la 20 de ani și am ramas cu același bărbat de un an de zile. deci nu vorbesc aiureawinking

| TeodorescuAndrei a răspuns (pentru Armyanka):

Vezi că ai greșit bărbatul.

| ArianaVarcol a răspuns:

Depinde foarte mult de tine, de obicei simti putina durere la inceput pana se rupe himenul sau pana te relaxezi suficient sa te simti in largul tau. Dar asa per total nu doare mult, e vorba de cateva minute, conteaza foarte mult sa fie cu cineva care are rabdare, vorbiti inainte, daca nu te simti bine in acel moment va opriti, putin preludiu dupa puteti continua si tot asa.