| TBogdan a întrebat:

Doresc sa aflu raspunsul la urmatoarele intrebari legate de facultatea de Medicina Generala:

1. La ce se da admiterea?

2. Care sunt materiile din primul an, si ce credite trebuie sa obtii pentru a promova anul?

3. Este cotata bine aceasta facultate?

4. Care sunt principalele facultati de medicina din tara?

1 răspuns:
| alx02 a răspuns:

La tg mures si cluj(cele mai grele), Bucuresti, iasi...se da un test grila cu variante de raspuns(40 parca) din anatomie(materia la biologia din cls 11 si 12). este cotata bine daca esti dispus sa inveti 6 ani la fac si inca 2 ani rezidentiatul.la buget taxa este de 60 milioane pe an.