| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Sunt intr-o situatie foarte dificila.
Acum aproximativ 1 an jumatate am avut o relatie cu un baiat. Nu a fost prea lunga dar a fost frumoasa.Ne-am despartit cu pretextul ca nu vrea sa isi bata joc de mine. Nu la scurt timp am fost din nou impreuna, desi eram suparata pe el nu puteam sa il resping, ma simteam foarte atrasa de el. Ne-am despartit din nou si iar ne-am impacat si iar ne-am despartit.
Am fost de 5 ori impreuna intr-un singur an..insa niciodata nu a fost ca prima oara, de fiecare data zicea k ii pare rau k ne-am despartit si ca ar vrea ca relatia sa mearga, insa dupa aceea se purta ciudat cu mn...nu ma mai saruta ca altadata, era altfel. Cu toate acestea eu continuam sa il accept din nou in viata mea..eram constienta ca nu e bine sh ca imi face rau pentru k nu dupa mult timp sfarseam cu o despartire. Dar are ceva ce ma face sa imi pierd mintile cand eram in preajma lui..nu ma mai gandesc la nimic decat la noi doi...am ajuns sa cred ca este slabiciunea mea si ca nu pot scapa de ea.
Dupa acea perioada cand ne impacam si ne desparteam a urmat un timp in care nu ne-am mai vazut si nu am mai avut nici o legatura unul cu celalalt, in tot acest timp el a avut o alta relatie de vreo 7 luni. La fix un an dupa despartirea noastra ne-am intalnim din nou la un chef el se despartise de prietena lui iar eu eram singura..si dupa acest chef am inceput sa iesim iar, sa ne sarutam si sa ne comportam ca un cuplu.dar dupa vreo saptamana ne-am racit unul de celalalt si ne comportam ca niste amici cand ieseam in gasca dar tot mai vorbeam prin mesaje, earu discutii plictisitoare dar macar vorbeam.
Acum nu mai vorbim deloc pentru ca alaltaieri la o petrecere el era cam ametit iar eu l-am refuzat toata seara pentru ca nu mai suportam sa fiu a 5-a roata de la caruta pentru el. As vrea sa ma pot abtine sa ma gandesc la el, sa ma pot abtine sa il accept din nou in viata mea dar imi e asa de greu. desi nu mai am incredere ca va fi bine, de fiecare data sper ca isi va reveni, isi va da seama cat tin la el si va incepe sa ii peses si de mine nu numai de el. Acum ma simt rau pentru ca l-am respins si as vrea sa il mai sarut si sa il tin in brate si ma simt vinovata. Stiu ca e vina lui dar pe cat de mult mi-as dori sa nu imi mai pese de el pe atat de mult imi doresc sa simta si el ceve pentru mine si sa nu se mai poarte asa.
Da-ti-mi un sfat, orice. Ce ar trebui sa fac? Cum as putea sa il tin langa mine sau macar cum as putea sa il uit si sa rezist la vrajelile lui. Multumesc anticipat. Specific ca eu nu sunt genul de fata care sa se dea la baieti si vrajeli sunt mai linistita si mai cuminte si ma gandesc ca poate asta nu ii place la mine, defapt nici nu m-am culcat cu el desi subtil mi-a dat de inteles ca ar vrea.

Răspuns Câştigător
| SairiaBlock a răspuns:

Draga mea, găseşte-ţi pe altcineva.
E clar că băiatul acesta doar îşi bate joc de tine! Arată-i multă indiferenţă. Dacă, din fericire mă înşel, el va încerca să te recucerească. Dar dacă nu o să-i mai pese că tu eşti indiferentă înseamnă că da, îşi bate joc de tine.

Poţi foarte bine să-l inviţi la o discutie civilizată şi să-i spui că te-ai săturat de comportamentul lui şi dacă tot nu vrea să aveţi o relaţie de lungă durată să te lase naibii în pace.

Dacă nici dupa discuţia aceasta nu înţelege înseamnă că e un dobitoc (scuze.dar e purul adevăr).

Tu ignoră-l în continuare şi nu te mai lăsă înnmuiată de vrăjelile lui.
Ştiu şi eu cum e, am trecut prin ceva asemănător, însă am zis: STOP! şi chiar funcţionează.

Încearcă să nu te mai gândeşti deloc la el, să faci ceva care să-ţi distragă atenţia.

Găseşte un alt băiat de care să te îndrăgosteşti.

Ştiu că e greu, dar nu e imposibil.
Succes! Sunt sigură că vei reuşi să îl uiţi şi să fii fericită!
Te pup!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa nu mai cazi de fraiera in fata lui cand are el chef si uita-l ca numai isi bate joc de tine

| FucktheSystem a răspuns:

Păi ținând cont că cel mai bun motiv al lui să se despartă de tine a fost că nu vrea să își bată joc de tine, nu merită niciun fel de atenție, nu știu de ce te mai obosești să-ți faci probleme legate de el sau de ce îi mai dai atenție, în locul tău din prima nu mai aveam ce discuta cu el.

| xCarolina a răspuns:

Poate ca tu tii la el intr-adevar, dar nu tot timpul relatiile functioneaza.Gandeste-te ca daca e sa fie, pur si simplu e.In tot timpul in care v-ati impacat si v-ati despartit cred ca ti-ai dat si tu seama ca nu e mai mult decat o continua alergatura fara sens.Voi vreti, dar poate ar trebui sa intelegeti ca ceea ce vreti se pare ca se schimba constant.Crezi ca are vreun rost sa mai incercati inca o data? Ai procedat bine cand l-ai refuzat si parerea mea e ca asa ar si trebui sa faci de acum inainte.Mergi mai departe cu viata ta si lasa-l pe el, gaseste un tip serios si implica-te intr-o relatie stabila, dar asta abia duce ce iti lasi putin timp sa te vindeci.

| claaau a răspuns:

Pai atractia ta fata de el e foarte mare dar dupa cum ai observat si tu el iti face numai rau, acum tu trebuie sa decizi sa te uiti bine in inima ta si sa vezi daca il mai vrei in viata ta, dar din punctul meu de vedere eu zic ca nu mai are rost chiar daca il placi crede-ma ca baieti mai sunt cati vrei si din cati sunt gasesti pe unul pentru tine, unul care sa fie cam ca el si dar sa nu mai fie asa ''nesimtit'' si sa-l simti ca te iubeste, incearca sa vorbesti foarte foarte serios cu el si spune-i ca ce are de gand sa faca ca tu te-ai saturat de situatia respectiva si ca il iubesti dar simti ca el iti face rau. Incearca o perioada sa il eviti si sa iesi cu fetele si o sa fie totul bine. succes

| neutrino a răspuns:

Intre iubire si prostie este o mare diferenta. Nu stiu cati ani ai, dar la tine nu mai este vorba de iubire. Intelege ca esti la varsta la care tu trebuie sa invarti baietii pe degete, nu sa te milogesti de unul care se joaca cu tine, dupa cum are el chef.

| Enki a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/educatie/educatie_sexuala/forum_despre_sex/

intreaba aici si un sexolog de pe site iti va raspunde.se pricepe si la relatii;)

| kx123 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa il mai ierti, el ar putea sa profite de acest lucru si sa se impace cu tine cand are chef. Ar trebuii sa incerci sa il uiti, asta este.

| ChemoshRDB a răspuns:

Nu ar fi bine sa te impaci cu el, incearca sa uiti de el, pentru ca te-a facut a 5-a roata a lui, si esti constienta de asta.
Incearca sa-ti oferi dragostea cuiva care meritawinking

| Nim3niAltul a răspuns:

Mai daca l`ai iertat de atatea ori si nu a inteles ca il iubesti eu cred ca nu mai are rost sa il ierti.e un baiat care nu te merita si cam atat.o sa ai parte de relatii mult mai frumoase si saruturi din dragoste si la despartire nu motive dde copii mici... funda?happy

| sandra94 a răspuns:

Nu te sfatui sa mai fii cu el ca el din ce in ce mai mult o sa-si bata joc de tine si incerca sa rupi definitiv legatura cu el