| anutza1991 a întrebat:

Dupa cat timp de la intarzierea menstruatiei poti face un test de sarcina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa minim 7 zile daca folosesti prima urina de dimineata si dupa minim 10 zile daca folosesti urina de peste zi. daca e negativ, trebuie repetat dupa inca 3-4 zile, in aceleasi conditii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face în următoarea zi de întârziere a menstrei.
Sunt teste de sarcină care le poți face la orice oră, dacă ești însărcinată este prezent în urină hormonul sarcinii și testul este pozitiv.
Sănătate.
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

În principiu la 10 zile după actul sexual se poate observa hormonul HCG în urină, hormonul care indică prezenţa unei sarcini. Pentru mai multe detalii referitoare la acest subiect îţi recomand articolul,, Totul despre teste de sarcină" pe care îl poţi citi la http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| CarmenR a răspuns:

În principiu la 10 zile de la actul sexual poate fi găsit hormonul sarcinii HCG în urină. Îţi recomand să citeşti http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| cosmina_3238 a răspuns:

Pai maxim 5zile.suuccces

| little_girl2008 a răspuns:

7 zile