| MorenytaShuttUp a întrebat:

Dupa cat timp pot face sex daca am avut un deces in familie?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Dupa cat timp iti spune constiinta.

| MorenytaShuttUp explică (pentru raluk27):

Cel mai genial si intelept raspuns. Mersi!

13 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce intrebare...

Cand simti tu, dar depinde.

Adica una e sa o faci cu prietena, va iubiti, e normal si alta e sa faci sex cu o simpla fata pentru care nu simti nimic, atunci e aiurea cand tu ai avut recent un deces in familie, depinde cum treci peste.

| ღBrunette a răspuns:

Avand in vedere ca te framanta aceasta intrebare, dai de inteles ca nu esti deloc afectat de acel deces din familie. Deci nu stiu de ce ai mai pus intrebarea asta, din moment ce iti sta gandul la sex si nu dai dovada de putin respect pentru persoana decedata.

| RAY a răspuns:

6 saptamani

| corbulalbrosu a răspuns:

O persoana necredincioasa care habar nu are de canoanele religioase nu-si va pune astfel de intrebari si va face sex in continuare asa cum este si normal. Persoanele habotnice cu religia "in sange" vor respecta cu "sfintenie" perceptele bisericesti conforme confesiunii religioase din care face parte.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca ai avut un deces in familie, tie iti mai arde de sex?
Tine si tu doliu macar cateva luni.

| Oana92 a răspuns:

Atunci cand iti vine cheful... Traditiile astea sunt asa inapoiate, nu are sens sa le bagi in seama.

Faptul ca iti sta gandul la sex nu inseamna ca nu suferi sau ca pierderea acelei persoane nu te-a afectat. Nevoia de sex e normala, nevoia de a face altceva in afara de a plange e la fel de normala. Iar doliul se poarta in suflet, nu in haine si nici in traditii. Iar durerea oricum o porti cu tine, din pacate sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Oana92):

Din analiza acestor raspunsuri rezulta cel mai pregnant rolul nefast al religiei si bisericii deopotriva, care reuseste si acum in mileniul 3 sa le "otraveasca" ratiunea. rolling on the floor

| Oana92 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Problema e cu Biserica, nu cu religia in sine. Si faptul ca sistemul educational romanesc scoate memorii-stickuri cu picioare, capabile sa invete si sa reproduce sute de pagini, dar incapabile sa gandeasca singure!

Am spus-o in nenumarate randuri, sunt o persoana foarte credincioasa. Dar am minte si judec singura! Cred in Dumnezeu, dar nu mai cred de mult in biserica (,) ca institutie si in reprezentantii ei. Nu vad logica in toate aceste traditii! In fond ele asigura un confort psihologic celor ramasi in viata. Pai daca ele sunt menite pentru a-l face pe ala viu sa se simta bine de ce sunt la fel pentru toti, ca suntem diferiti si avem nevoi diferite! Daca pentru un om e ok sa poarte doliu e ok, daca nu sa nu o faca. Eu am purtat doliu si daca m-ar lasa as purta si acum, desi a trecut mai bine de jumate de an, dar am ascultat muzica din prima zi pentru ca altfel o luam razna; cand a murit bunicul, mama nu a putut sa poarte doliu pentru ca era in depresie si se accentua starea cand se vedea imbracata in negru, iar eu aveam doua luni, nu putea sa ajunga la nebuni.

Biserica incearca sa ne indobitoceasca, din pacate! Dupa ce ca oricum ramanem cu multe lucruri nespuse, intrebari obsesive si anumite sentimente de vinovatie (ca n-ai facut, ca n-ai zis, ca etc) dupa ce pierdem o persoana draga, mai vin si destepti care iti zic ca tu de fapt nu suferi daca nu porti doliu/faci sex/asculti muzica/mergi la nunta/nu te dai cu capul de stalpii de beton din centrul orasului sa vada toti cat de mult suferi si preoti care intaresc aceste idei (cand ei nu sunt capabili sa respecte traditii pe care sunt platiti sa le respecte!)

Din analiza acestor raspunsuri si a alora citite pe fb in seara asta pot spune ca exista oameni atat de mizerabili pe interior incat nu mai pot suporta si trebuie sa ii faca si pe altii sa se simta prost! Bleah, mi-e scarba!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Oana92):

Ma alatur si eu indignarii tale dar se pare ca lupta ne este in zadar din cauza unora ca cei care au raspuns si din pacate reprezinta marea majoritate intro tara aidoma lor. Cat adevar in Celebra replica a lui Lăpuşneanu..."Proşti, dar mulţi. Si pe vremea aceea dar si acum acesti "multi, dar prosti" reprezenta o forta "a raului" doar ca in circumstante diferite.

| EaSports a răspuns:

Dupa parerea mea nu este limita. Limita este la muzica, la ras si altele. Fa cand vrei.

| Vasile_Ilie_1996 a răspuns:

Lol happy happy happy dupa 40 de zile (cred)

| Seriosul123 a răspuns:

Depinde in ce stare de descompunere este cadavrul.