| Costinamiha a întrebat:

Dupa cate zile de la întârzierea ciclului pot face un test de sarcina?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a obtine un rezultat corect/valid testul de sarcina se va face incepand din a 8-a zi de intarziere. De specificat ca intarzierea poate sa apara doar in cazul unui ciclu menstrual REGULAT. Multa sanatate.

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Dupa doua saptamani ar fi normal sa faci test de sarcina daca ai avut contact sexual in perioada acea.

| Maleficent001 a răspuns:

După 1 sau 2 zile... Dar pentru un rezultat mai concret mai bine fa-l după o saptama happy