| Kydutsa a întrebat:

Dupa cum stiti am ramas in dubiu. Am facut un test de sarcina negativ, a 2-a zii negativ, iar a 3-a zii cand mi-a fost foarte rau a iesit pozitiv. Ce sa cred?cryingcryingsad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti insarcinata si ai in burtica un puiut de om care creste. E normal ca testul de sarcina sa se pozitiveze dupa un anumit interval de la contactul sexual (in jur de 21 de zile), de aceea a iesit doar al treilea pozitiv. Mai fa unul ca sa fii sigura ca esti mamica.

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă l-ai făcut înainte de 21 de zile, nu are nicio relevanţă, fiindcă nivelul proteinei hCG, creşte după 2-3 săptămâni de la concepţie.
Repetă testul peste o săptămână şi fă-l cu urina de dimineaţă pentru acurateţe!
O zi frumoasă!

| R_8074 a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa vreo 20 de zile... Poti sa faci ecograf si acolo iti va spune sigur daca esti sau nu insarcinata.

| liviu42 a răspuns:

Depinde dupa cate zile ai facut testul, poate a 3 zi a fost ziua reala in care s-a facut modificarile in organism si a zis gata pana aici ti-a fost "esti gravida" Mergi la medic ginecolog daca nu ai incredere in testul "barza"

| Ellenna a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa o saptamana. Ca sa il faci pe al2lea trebuie sa mai astepti inca o saptamana, nu sa il faci a 2a zi. Cel mai indicat ar fi sa faci un control, sa vorbesti cu un specialist. Mult noroc.

| Papusik a răspuns:

Niciodata testele de sarcina cand dau pozitiv nu au gresit rezultatul.
La negativ se intampla sa-ti dea cu toate ca esti insarcinata.
Dar pozitiv nu iti putea da daca nu erai insarcinata.
Deci esti insarcinata. sad
Nu stiu daca sa te felicit sau nu pnt ca nu iti stiu varsta. straight face

| cherrybomb a răspuns:

Consulta un medic ginecolg. ca sa numai stai in dubii/

| Michell_7762 a răspuns:

Eu nu va inteleg de ce va radeti? Toate faceti aceleasi greseli! Sex neprotejat si alte prostii.V -a cerut un sfat daca puteti sa fiti seriosi/serioase bine, daca nu lasati-o in pace:Acum te intreb cati ani ai? Parintii sunt acasa? cel cu care ai fc sex stie? Ma fetitelor (ca asa sunteti) macar de ati invata ceva dupa ce treceti prin asa ceva.Am tot sc.aici nu fc.sex fara sa va protejati, nu va lasati in baza ca el va spune ca nu imi dau drumul, etc.asta functioneaza o singura data si nici atunci.Nu are prezervativ trimite-l acasa sau sa isi fc. lucrul singur, ca atunci cand se intampla sa ramai insarcinata multi dau bir cu fugiti si ramai singura cu problema.Acum plangi si sincer te compatimesc dar testul a fost pozitiv si tu trebuie sa fc ceva repede. Daca esti minora trebuie sa te duci cu mama la ginecolog sau un alt adult dar nu taragana ca daca este prea tarziu iti strici tot viitorul. Sper sa imi raspunzi si sa imi spui ce ai facut.Lasa-mi mes daca nu vrei sa mai scrii aici te rog.

| Alleychan a răspuns:

Succes cu copilasul :* cati ani ziceai ca ai?

| Razvan94 a răspuns:

Dupa cum sti, nu toate ies la fel, deci mai fa unul si daca e negativ, atunci e negativ, daca e pozitiv mai fa inca unul sa fi sigura.

| chibiusa a răspuns:

Mamiiiii love struck :*

| lcdpc a răspuns:

Eu zic sa te iei dupa sintome daca tie greata in fiecare dimineata si tia esit la 2 negativ si la unul pozitiv inseamna ca e pozitiv. oricum mai fa un test de siguranta.acum imi dai funda tge rog frumos?

| Andreitz31 a răspuns:

Tu in momentul asta ar trebui sa crezi ca esti insarcinata. Oricum eu zic sa mai faci un test, mamico. Apropo, cati ani ai?