| Sara2 a întrebat:

E al 2 an cand nu primesc nimic de sfantul valentin, am acelasi iubit, ca si anul trecut pe vremea asta (anul trecut era relatia la inceput) in plus nici macar nu a vrut sa ne vedem in seara asta, e normal?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sfantul Valentin este o sarbatoare superficiala de copii nu prea inteligenti. Poate partenerul tau este un pic mai rasarit si se respecta, asa ca nu sarbatoreste tampenia asta, ca toti oamenii care se respecta. daca tu tii neaparat la asa ceva, poate pur si simplu nu va potriviti. dar nu il invinovati pe el, e doar nivelul de maturitate si cultura diferit, atata tot. nu e nimeni de vina, pana la urma.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este sărbătoarea noastră, ci a americanilor.
Noi sărbătorim Dragobetele, care este o sărbătoare cu rădăcini slave de rit vechi celebrată în unele locuri și pe teritoriul țării noastre pe 24 (Glovo-Obretania) sau pe 28 februarie, 1, 3 și 25 martie. Sărbătoarea de Dragobete (Vobritenia ) este considerată echivalentul sărbătorii Valentine's Day.
Deci, nu ai motiv de supărare!
Pa, pa.

| Mrlove a răspuns:

Crede-ma chiar daca nu are nici un ban trebuia sa iti ia ceva sau macar ceva simbolic acum eu zic daca iubesti pe cineva pe sf. valentin macar ar trebuie sa ii arati ca / chiar o iubesti

| aida123 a răspuns:

Poate nu are bani sa iti cumpere un cadou si de aceea a preferat sa nu va vedeti!

| Life4Fun a răspuns:

Pai poate e destept si si-a dat seama ca Valentine's Day nu este o sarbatoare oficiala in Romania.

| Alexutz1996 a răspuns:

Trebuia sa improvizeze un biletel de dragoste chiar daca nu are bani sau un colier ceva. Sfatul meu...nu mai sta cu el

| alexxx2935 a răspuns:

Poate nu ii el genu cu cadourile.Dar sincer iti spun ai grija ca ii cam suspect daca nu vrea sa va vedeti de Valentine's Day nu vreau sa te simti naspa da poate s-a dus la altalaughing

| unkspace a răspuns:

Nu stiu exact ce sa zic, nu vreau sa te jignesc dar tu esti de vina ca inca mai stai cu el, si daca nu aveam banii! improvizam faceam ceva manual.scrisoare de dragoste pe un servetel colorat parfumat. furam. flori dintr-o gradina.etc ceva trebuie sa faci. daca a trecut relatia de 2 ani obisnuinta!