| RaluLoveM3 a întrebat:

E gresit ca am 16 ani si-mi doresc sa fac sex cu iubitu
?

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu e gresit sa-ti doresti, e gresit insa sa o faci cand nu pui in balanta orice se poate intampla: sa ramai insarcinata, sa fii parasita dupa, sa fii obligata sa faci avort, sa contactezi un virus HPV dintr-o tulpina virala care poate cauza cancerul, sa ajungi sterila din cauza avortului sau a mijloacelor anticonceptionale folosite, sa te calce trenul in timp ce faci dragoste pe sinele de tren. Ehh, doar daca faci dragoste pe sinele de tren.

| VadTot a răspuns:

Daca o faci neproteja, Da este foarte Gresit!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa-ti doresti nu e gresit mai toti adolescentii de varsta ta gandesc asa!
Sa faci e gresit mai ales ca nu ai dezvoltarea si mai ales informatiile necesare.

| vocea a răspuns:

Daca tie iti place fa atunci

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca esti nesigura (daca nu erai nesigura nu mai puneai intrebarea) da, e gresit.

| Happyjump a răspuns:

Depinde si de cand sunteți impreuna

Răspuns utilizator avertizat
| Wukii a răspuns:

Eu zic că e greșit.

| DoarSteff a răspuns:

Nu e gresit absolut deloc, e chiar bine, doar daca prietenul tau nu e major atunci daca ar afla cineva ar intra la coruptie de minori si nah, nu-i bine. Oricum fii libera, fa ce vrei tu, lumea e foaia iar tu esti pensula. Stiu, cam ciudate expresiile, dar vreau sa-ti zic ca poti sa faci ce vrei tu, atata timp cat la 21:00 esti in pat. happy SUCCES. :X

| Sărmăluță a răspuns:

E o diferență între a dori și a trece la fapte.
Nu înțeleg de unde dorința asta de a face sex de la vârste atât de fragede.
Din punctul meu de vedere e greșit deoarece ești prea mică, dar na e viața ta, tu ți-o distrugi nu eu.

| unknøwn a răspuns (pentru Sărmăluță):

"Nu înțeleg de unde dorința asta de a face sex de la vârste atât de fragede."
Copiii se masturbeaza inca din burta mamei.
Diger-o pe asta si o sa-ti dai seama de mai multe(daca esti open-minded si poti duce.)

| Sărmăluță a răspuns (pentru unknøwn):

Bine,așa o să fac!

| Iuliaheart a răspuns:

Eu zic ca e gresit.de ce? pentru ca esti prea tanara. bineinteles e la moda, altele incep de la 12 ani si ajung sa regrete toata viata.tu ca ai 16 ani spui ca e normal, ca esti mare, ca o sa te protejezi ca sa nu existe consecinte, ca te simti bine.dar gandeste-te ca odata ce ti-ai pierdut virginitatea nu o mai poti recupera si ai o viata inainte pentru a o pierde.de ce sa te grabesti? inca mai esti copil iar tu te grabesti sa fii adult. mai tarziu ai sa-ti dai seama ca ai vrea sa te intorci in copilarie si sa nu te mai grabesti sa faci sex. tine minte ca sexul nu e acelasi lucru cu dragostea.sexul nu inseamna ca va iubiti mai mult sau mai putin.sexul e doar placere trupeasca. iubirea e placere sufleteasca.sa stii ca si eu tot 16 ani am si am o relatie de 2 ani cu prietenul meu fara sex.este vorba de iubire si fidelitate nu de placere.ar trebui sa te gandesti bine inainte sa faci ceva ce ai putea regreta.