| xulescux a întrebat:

E normal ca dupa un preludiu de vreo 2 ore si ceva sa pun prezervativul si sa se inmoaie, sa nu intre? Prima data pentru amandoi.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e foarte normal, un preludiu de doua ore este inhibant si plictisitor, nimeni nu-si ai doreste sex dupa asta. Preludiul nu depaseste niciodata 15-20 de minute, poate 30 daca va place foarte foarte mult momentul si vreti sa-l prelungiti, desi pentru primul act sexual este bine sa va limitati la vreo 20 de minute maxim.

| xulescux explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns.
Am sa discut si cu ea asta, nu stiu ce gandeste in legatura cu asta si cred ca e mai bine sa vorbim.

13 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Da.

| AndyLavy a răspuns:

Da, pentru ca a durat prea mult si ti-ai pierdut cheful.

| Vi003 a răspuns:

Dar ce-ati facut in preludiul ala de 2 ore? Ati jucat "pitulusu" prin casa?

| xulescux explică (pentru Vi003):

Sarutari, mangaieri. Ne-am simtit bine si nici nu am realizat cand a trecut timpul.
Incepusem sa ma gandesc ca poate sunt alte probleme.
Multumesc pentru raspunsuri.

| stark47 a răspuns:

E normal.si nu pentru ca e pentru prima data.+daca e pentru prima data pentru ea e si normal sa intre greu.o sa ai putin de munca[(norocosule laughing ].mi se intampla si mie sa moara asta micu cand ii pun caciulita, insa e din cauza preludiului.incearca unul mai intens si mai de lunga durata.mai poate fi si de la faptul ca esti speriat, timonat.ramai calm si relaxat mereu

| anonim_4396 a răspuns (pentru stark47):

Da, 10 minute de strambaturi, pauze, sange, situatii jenante si apoi, probabil, regrete si intrebari fara raspuns. Dupa care urmeaza cateva saptamani de griji si probleme. UN NOROCOS, cine nu si-ar dori sa fie in locul lui!?

| xulescux explică (pentru anonim_4396):

Regrete, griji si probleme?

| stark47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,pai nu stiu cum e in cazul tau.insa in cazuri normale faza asta aduce mai multa fericire.regrete,in nici un caz, intrebari fara raspuns?! toate intrebarile au raspuns daca stii cui sa le adresezi.cazul tau nu se raporteaza la o intreaga lume

| anonim_4396 a răspuns (pentru stark47):

Daca te-as pune sa definesti "normalul" mi-ai oferi ori o explicatie bazata pe stereotipuri ori o elucubratie imaginata de catre tine... O dezvirginare, de cele mai multe ori dureroasa, aduce multa fericire? Nici macar pentru baiat nu e un motiv de exaltare, sa nu mai vorbesc despre fata. Nu e numai cazul meu, in general, oamenii care nu traiesc in lumea desenelor animate, mai regreta anumiti pasi facuti in viata. Intrebari fara raspuns nu exista, dar nimeni nu detine toate raspunsurile, si fiecare dintre noi vom avea intrebari la care nu vom putea raspunde niciodata. Cand apari cu citate ca si "toate intrebarile au raspuns daca stii cui sa le adresezi" nu faci decat sa-ti scoti in evidenta limitele si capacitatea intelectuala precara.

Acum ca am terminat cu tine si sunt mai mult decat sigur ca nu te-ai lamurit, te poti intoarce la Naruto sau alta dejectie pe care o urmaresti cu ardoare.

Mai vorbim cand vei dezvirgina o fata sau macar cand vei face sex. (desi exista posibilitatea ca in cercul tau de prieteni sa circule ideea asta, desenele animate nu ajuta la implinirea pe plan sexual, ba dimpotriva)

| stark47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai apucat sa caracterizezi p cineva care nu cunosti.capacitate intelectuala precare...really?! ma rog nu ma chinui sa ti explic.si cam ce legatura au anime-urile cu intelginta/stiulul meu de viata?! iti spun eu ca nici una.prefer sa ma uit la fairy tail decat la otv sau mai stiu eu ce alta emisiune de rahat.+masoara-ti vorbele, cum am zis, nu ma cunosti, asa ca nu te apuca sa ma profilezi.

| josephmic a răspuns:

Da.normal,2 ore? omg, 20 de minute maxim si apoi treceti la treaba!

| xulescux explică:

Ar fi ok sa discutam despre asta sau acum nu mai conteaza? Mersi.