| Marius5638 a întrebat:

Deci a venit iubita ieri la mine, si vreo ora si ceva, am facut preludiu, eu o avem sculata, tot, si cand o scot, si pun prezervativul incepe sa se inmoaie, da nu brusc sad si nu stiu de ce. M-am chinuit sa o mai mentin cat de cat sculata, chiar daca se inmuia si am bagat-o asa, dar nu prea a intrat, dar i-a curs sange, abia daca a intrat capul, si a facut vreo 3-5 miscari de du-te-vino, dar rementionez:doar capul...nu mai e virgina, nu? si de ce mi se inmuia? Eu o iubesc enorm pe ea si arata super la corp, dar fix atunci se inmuia crying Eram amandoi virgini si mai mereu cand ma sarutam cu ea mi se scula, si am facut si de vreo 5 ori petting, iar acum la momentul oportun s-a inmuiat sad Ma simt super naspa, daca se va intampla si data urmatoare?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai e virgina. Nu uitati de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.
Problema ta este data de obicei de alegerea nepotrivita a momentului sexualui. Fie partenerii sunt prea mici ca varsta (sub 17-18 ani) si deci mintea nu le este suficient de coapta pentru sex si se grabesc din prostie (chestie care le poate da probleme de viata sexuala multi ani si le poate intuneca tineretea), fie relatia este prea la inceput, partenerii nu se cunosc bine si nu exista suficienta intimitate (se intampla cu cuplurile care fac sex in primul an de relatie si, de obicei, relatia nu rezista grabei)

| Marius5638 explică (pentru Brigaela):

Gresesti! Avem amandoi 18 ani, si am fost cei mai buni prieteni, si asa am devenit iubiti, avem 4 luni, si va rezista relatiawinking Si ne cunoastem foarte bine, ne iubim foarte multwinking Si nu stiu de unde ai auzit prostia ca nu tine relatia daca faci sex in primul an laughing) Noi de 2 luni vorbim numai de sex, si ca ne doream amandoi foarte multwinking Si chiar nu ma asteptam sa mi se inmoaie pentru ca eu sunt un tip mai dur, dar am ramas uimit sad

| cineva666 a răspuns (pentru Marius5638):

Tu esti dur dar... nu prea e laughing) dura

| cineva666 a răspuns (pentru Marius5638):

Poate a 2 a oara nu o sa mai moara. mult succes laughing

| Brigaela a răspuns (pentru Marius5638):

4 luni de relatie este extrem de putin, e normal sa ai trac si sa nu poti mentine o erectie, 90% din barbati nu ar putea in situatia data. E posibil ca relatia voastra sa reziste, cred ca una din 100 de relatii duse in pat atat de repede rezista si devine cu adevarat iubire. Daca de doua luni vorbiti numai despre sex, inseamna ca confundati rau iubirea cu dorinta. Iar dorinta trece cam in 3 ani, veti vedea atunci daca mai ramane iubire. Esti un tip dur, dar dragostea tine si de inteligenta si e destul de putin inteligent sa-ti duci in pat iubita de numai 4 luni. Aveai sub 10% sanse sa reusesti, mai ales ca nu va cunosteati aproape deloc, petrecandu-va timpul discutand mai mult despre sex decat despre lucruri importante. Nu e intimitate suficienta, crede-ma, sexul este mult mai complicat decat vad ca poti tu intelege. Daca o sa va linistiti putin, veti incepe sa vorbiti despre voi, sa aveti experiente impreuna, ma refer la experiente adevarate, importante, sa claditi o relatie bazata pe mai mult respect si mai putina dorinta oarba, o sa devina si sexul ceva frumos si neinhibant

| Marius5638 explică (pentru Brigaela):

Mai bine taceai ca mai mult ma enervezi. Suntem prieteni cei mai buni de aproape 2 ani si vorbim deschis despre orice, nu doar sex, ne cunoastem complet. Si pe langa asta sunt si inteligent (cel mai bun la invatatura din clasa, si nu sunt tocilar). Vorbeam despre dragoste nu sex, si ne iubim foarte mult, crede-ma. VEZI CA VORBESTI CAM MULT.

| Brigaela a răspuns (pentru Marius5638):

Ai o alta explicatie de bun simt? Nu, evident ca nu, dar preferi sa te comporti urat decat sa accepti adevarul. Nu cred ca un om bun la invatatura se umileste sa scrie ce ai scris tu mai sus. Ma retrag, comportamentul tau nu iti face cinste si ma face sa cred ca "stric orzul pe gaste"

| Marius5638 explică (pentru Brigaela):

Ti se pare ca ma comport urat? Ce am scris de m-am umilit atat de tare? Mai bine nu mai comenta la intrebarile mele. Mie mi-ar fi rusine cu fizicul tau!

| Emilian65 a răspuns:

In primul rand nu conteaza cat ai bagat-o, daca i-a curs sange, nu mai este virgina. Problema care se intampla la tine este din cauza emotiilor puternice dinnaintea primului act sexual.

| Marius5638 explică (pentru Emilian65):

Dar sa stii ca nu am avut cine stie ce emotii, adica era sculata si fix cand mi-am pus preservativul a inceup sa se inmoaie, nu brusc, dar treptat, si s-a vazut, ca se indoia cand incercam sa o penetrez laughing de asta abia am reusit sa ii bag capul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

O ora de preludiu e cam multisor. Poate ca ai obosit... Sau ai avut emotii.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E normal. e de la emotii. mai incolo vei reusi pentru ca mai trec.
ignora-i pe cei care rad degeaba mai sus.

| Kenwill a răspuns:

Well kiddo...you just made my day better laughing)
Pai...habar nu am dar iti spun sigur ca nu trebuia sa dai asa multe detalii rolling on the floor)))))))

| Marius5638 explică (pentru Kenwill):

Hmm? si de ce sa nu dau asa multe detalii?

| Kenwill a răspuns (pentru Marius5638):

Era simplu sa zici ca nu s-o sculat cand trebuie lol

| Kenwill a răspuns:

Si da, nu mai e virgina! rolling on the floor)