| anonim_4396 a întrebat:

E un baiat la mine in sc. suntem foarte buni prieteni, pot spune ca suntem bffhappy dar acum am ajuns sa il plac foarte mult. si nu stiu cum sa ii spun. sau cum sa aflu daca ma placehappy e cu un an mai marehappy dar il plac foarte foarte mult. voi ce ati >face?: funda!

Răspuns Câştigător
| lary_8888 a răspuns:

In situatia asta sunt si eu.de fapt am fost.si chiar la fel!
pai.eram pe mess.si ma jucam un joc.si zici si tu ca iti zice la un "test" ii poti avea p toti baietii la picioare ". si eu i-am zis.nu vr sa am toti baietii. doar baiatul decare`mi place.si dupa aia s-a rugat de mine sa ii zic si i-am zis de tine da nu mai spune la nimeni.si la scoala de cand a aflat... vine la mine mereu chestii` d-astea.
si intr-o seara i-am spus asa :
auzi.da tu vrei sa fii cu mine? ca sa stiu sa te iubesc sau nu straight face desi va fi greu. si acum suntem impreuna big grin
funda? :*
sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

Si eu ma regasesc intr-o situatie asemanatoare cu a ta...pai ar trebui sa ii dai de inteleg ca iti place de el, si daca iti raspunde cu aceleasi gesturi, BINGO! Sau poti sa ii spui ca ai visat ca erai cu el...si erati fericiti etc; vezi ce zice! Sper ca te-am ajutat:*

| Unffox a răspuns:

Adesea prieteniile adevarate [ cat de cat ] iti dau o impresie gresita si tinzi sa crezi ca e atractie sau dragoste.

Multi au ajuns sa nu mai creada ca o fata si un baiat pot fi doar simpli prieteni. Nu crezi ca pritenia voastra ar fi mai valoroasa decat o relatie? thinking
Gandeste-te;]

| Sonnora a răspuns:

Dac crezi ca este un baiat de treaba spune-i dar daca nu esti sugura asteapta mai bine un pic si daca lui ii place de tine la sigur iti va propune sa iesiti undeva fi tu mai mindra ca sa cada el in plasa. funda?batting eyelashes

| BOGDANELU_2340 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as face uite asa
1:fal sa te invite in oras or invita-l tu in nic un caz nu-i cere prietenia
2: iesi de cateva ori cu el
3:daca iese cu tine astepti o saptamana sa ti ceara prietenia daca nu eu ceri tu
funda?