| AlexandraNenu a întrebat:

Hei... Vorbesc in fiecare seara cu un baiat de la mine din clasa, care stiu ca ma place de multi ani. Vorbim foarte mult noaptea si acum am ajuns la stadiul "cei mai buni prieteni". Ne spunem secrete, vorbim deschis despre orice. Credeti ca exista prietenie intre un baiat si o fata? Vrea doar sa fim cei mai buni prieteni? Si eu il plac.
Oare vrea sa fim doar cei mai buni prieteni sau sa se apropie putin cate putin de mine?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Exista prietenie intre o fata si un baiat dar la un moment dat unul dintre ei o sa se indragosteasca de celalalt sau o sa vrea sa experimenteze chestii cu celalalt. Astea sunt cazuri nefericite. Desigur ca poate exista si cazul in care amandoi se indragostesc dar de obicei e prima varianta. Nu cred ca exista o astfel de prietenie pe termen lung.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca voi vreti, poate exista si o prietenie intre un baiat si o fata.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca da fetele vad in uni baieti surori de sex opus dar un barbat nu poate vedea asa ceva el vede mereu o speranta la o relatie, aventura scopul find sex, nu-i de mirare ca s-a inventat si cuvantul freindzone si a intrat in dictionarul oxford semn ca multi baieti sunt in zona aia, parerea mea fiecare cu sexul lui un barbat adevarat nu are prietene are iubita, prieteni de sex masculini dar metrosexuali din ziua de azi au ca sunt femei masculine, amice sa ai fete e ok dar nu prieteni, imposibil sa nu simti atractie sexuala langa o fata frumoasa, prieteni adevarate intre gay si fete da pot exista dar nu intre un hetrosexual si o fata

| corbulalbrosu a răspuns:

In ce mod va evolua si/sau desfasura relatia voastra care acum este una doar de prietenie, dar care s-ar putea transforma in viitor intro relatie chiar de dragoste, depinde numai si numai de tine. Nu ar reprezenta un fapt neobisnuit sau iesit din comun, ca tu ca fata sa preiei initiativa. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Da, pot fi cazuri de prietenie sinceră între un băiat și o fată. Că tipul în sinea lui poate speră la mai mult, e problema lui...