| valentinalina a întrebat:

E un baiat pe care il iubesc mai mult ca orice pe lumea asta el stie doar ca imi place de el si mai mereu rade de mine ma face mereu sa sufar va scriu cu lacrimi in ochi dar uneori il prind cand se uita fix la mine mult timp si cand e singur e mult mai serios si mai dulce.va rog un sfat. m-am saturat sa plang mereu.

2 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Ati avut o relatie sau nu? E foarte probabil sa ii fie doar drag de tine si sa nu vrea o relatie, daca vroia o relatie se apropia mai mult de tine.Eu cred ca nu stie ce vrea si ar fi mai bine sa il uiti.Stiu ca suna greu dar incearca, concentreaza-te pe altceva.Cand iubesti trebuie sa fi fericita, daca nu esti inseamna ca nu e acea persoana fericirea ta sau nu e momentul potrivit.Fii puternica si nu uita ca timpul le rezolva pe toate.Multa bafta!

| DjYeti a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca ma bucur ca ai apelat la tpu..aici fiecare problema are o rezolvare. In al doilea rand, sentimentele tale le stiu foarte bine..stiu prin ce treci, doar ca invers, eu sunt baiat.
Singura solutie la situatia ta este sa te concentrezi asupra altor lucruri, sa incerci sa uiti de el, sa il ignori complet. ignoranta este cea mai mare pedeapsa care vine pe plan moral. Incearca sa te indepartezi de el, cauta-ti pe altcineva, o prietena cu care sa comunici mai multe. Dragostea nu are leac. daca doresti sa vorbim mai multe lasa-mi un mesaj cu id-ul tau, sau iti las eu daca doresti. Succes si nu uita: o lacrima varsata pentru un baiat/fata este ceva trecator..cum a cazut pe jos a si disparut. Numai bine!