| ArianaCdt a întrebat:

E un pic mai lung dar sper sa cititi si sa ma ajutati cumva.
Deci, este acest baiat pe care il plac, este aceeasi clasa ca mine, eu sunt de la D si el de la B, si clasele noastre sunt una langa alta.
Il plac de ceva mai mult timp, dar nu am avut niciodata tupeu sa ii zic asta verde in fata. Dar i-am demonstrat prin diferite gesturi.
Ce vroiam sa zic este ca imi da uneori impresia ca ma place. Sa va zic cateva exemple: cautam, impreuna cu o colega, o profesoara in timpul unei ore. Si dam peste el si un prieten de al sau care isi umplea sticla cu apa de la dozator. Prietenul sau vazandu-ne, s-a uitat atent la mine si apoi s-a uitat atent si la baiatul pe care il plac. [Dupa noi a trebuit sa plecam]. Alta data am iesit din clasa, terminasem orele si l-am auzit si eu si o colega de-a mea cum a spus :" uite ma, mie de fata asta imi place " [mentionez era in fata clasei noastre, nu eram decat eu, colega mea, el si o colega de-a lui, pe colega mea nu o cunoste deci nu as fi ramas decat eu]. Astazi de exemplu am trecut la cancelarie fix pe langa el si doua colege de-ale mele erau in spatele meu si mi-au zis ca el s-a uitat la mine pana cand am intrat in cancelarie, de nu a mai putut sa ma vada.
Deci nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Unii baieti mai zic ca le place de unele fete care trec pe hol doar asa, ca nau ce face sau sa se bage in seama.Eu nu cred ca te place pentru ca atunci ar fi intrat de mult in discutii cu tine si nu doar s-ar fi uitat dupa tine.

| ghinionistul112 a răspuns:

Este dragoste la prima vedere!

Răspuns utilizator avertizat
| andrada17ani a răspuns:

Eu cred ca esti inca micuta lasa baieti si pune mana pe carte nu cred ca e bine sa ai un iubit la varsta ta.

| Catalin_Preda_1993 a răspuns:

Te place...
ar trebui sa ii spui
nu ai nimic de pierdut ca esti mica
ma gandesc ca ai 11-12 ani si acum vad ca se poarte la copii sa aiba iubiti...
Generatia noua...

| Dixiiiiiii a răspuns:

Ăhmm. cam greu sa dea cineva un răspuns. Daca il iubesti cu adevarat si pare ca si el te iubeste, spune-i infrunta sentimentele, castiga. Mergi mai departe, o sa fie bine :*.

| malinagavras2456 a răspuns:

Sigur te place dupa cate am citit sigur te place