| anonim_4396 a întrebat:

Enumerati-mi cateva moduri de cereri in casatorie cat mai originale! Funda! Poate gasesc la raspunsul vostru un punct de plecare catre o alta idee. As vrea idei cat mai originale, iesite din comun, amuzante. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tadina125 a răspuns:

Sai compui tu un cantec ( oricat de rau ar suna ...va aprecia gestul) si ia-o la dans; iar apoi cand termini o lasi pe spate si pui intrebare clasica; sau sa te duci la cinema cu ea cu pretextul ca vedeti un film si sa fiti singuri in sala acea si sa fie un film cu amintirile voastre si la sfarsit o intrebi daca vrea sa iti fie sotie; dar ii faci si tu o declaratie calumeawinking ori sa iti iei rude si tu iesi cu ea in oras; si cand sunteti mai retrasi; vin ei fiecare cu o pancada pe prima sa scrie "vrei" pe a 2-a " sa" pe a 3-a "fi" pe a 4-a " sotia " si te-ai prins tu.

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
O idee ar fi sa te ''certi'' cu ea pe zi, dar sa insisti sa mergeti seara in club unde vei vorbii cu organizatorii si-i vei ruga sa intrerupa putin petrecerea pentru a o cere in casatorie.
Va ramane impresionata cu atata lume in jur, mai ales ca daca pe zi v-ati ''certat'', nu s-ar astepta.
Nu-i da nimic de banuit. Comporta-te mai 'urat'!

| Danzell a răspuns:

Cea mai originala pana acum a fost a unei foste colege de liceu. cand erau la un meci de fotbal, galeria din partea opusa lor au afisat bannerul

| NH4OH a răspuns:

Salut.
Păi, ceilalți s-au gândit la lucruri foarte comune, văzute prin filme etc, dar eu îți voi spune o modalitate mai neîntânită ( care i s-a întâmplat verișoarei mele de altfel ).
Propune-i să mergeți într-o mini-vacanță pentru câteva zile oriunde, distrează-te cu ea ș.a tu având tot timpul inelul ei pus pe mâna ta ( așa nu va vedea, mai ales într-o vacanță, a gitație ). Găsești tu momentul, spre exemplu dacă v-ați duce la mare, noaptea să stați pe plajă, la lumina lunii te întorci spre ea, vă priviți ochi în ochi, o strigi pe nume, te așezi în genunchi și îți dai ușor inelul de pe mână și i-l pui ei. Ar fii prea clasică ideea cu inelul pus într-o cutiuță roșie. Sau într-un moment de maximă agitație, râsete și altele.
Baftă.

| princess004 a răspuns:

Un prieten a scris pe un copac in parc "vrei sa fii sotia mea?" fara ca ea sa stie, bineînțeles si a dus-o in parc unde s-a deafasurat momentul mult astepat alaturi de prietenii lor cei mai apropiati care au contribuit si ei. a fost un moment de neuitat zic.

| Mcblondi a răspuns:

O idee ar fi sa pui inelul intr-un trandafir.
Mult succes! happy