| nicoleee30 a întrebat:

Eram in clasa la ora de matematica.Toti scriau de la tabla, profesoru nu era in clasa. Eu il tot cicaliam, injuram si gadilam pe prietenul meu. El a spus :Lasa-ma sau iti dau una! Iar eu crezand ca nu va fi in stare de asta am continuat.Si dintrodata mi-a dat un pumn in gura.Nu cred ca a vazut cineva faza (sper sa nu worried ) dar m-a durut foarte tare si a inceput sa imi curga sange.Am inceput sa plang, asm pus servetelul la gura si atunci a intrat si profesoru, dar ma bucur ca nu plang.In schimb au vazut cativa colegii si m-au intrebat ce am patit, iar eu le-am spus ca ma doare maseaua.Cand am ajuns acasa si mama m-a intrebat, dar trebuia sa o mint si sa-i zic ca m-am lovit cu gura de banca. Buzele mi s-au umflat destul de rau, dar prietenul meu ma suna intr-una si tot isi cere scuze din 5 in 5 sec (m-a sunat de vreo 10 ori dar doar odata i-am raspuns ). Sa il iert pentru acest pumn, avand in vedere faptul ca nu este la prima abatere...in trecut noi ne-am mai batut, datorita mie dar nu conteaza. El este baiat.Nu ar trebui sa dea intr-o fata.Il iert sau nu?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,el n uare niciun drept sa dea in tine,nici tu nu ai facut bine ca il tot cicaleai,poate omul nu era intr-o dispozitie buna si chiar nu avea chef de glumitele tale, dar asta nu il scuza pentru faptul ca a dat in tine, indiferent ce i-ai fi facut.Eu nu cred ca merita sa il ierti,daca il ierti,el isi va permite tot mai mult sa faca asa cu tine si tu te vei umili singura,stai linistita ca baieti mai sunt mult mai de treaba si cu caracter,decat cu un prieten caruia ii iasa pepenii din orice,nu te merita asta e clar.
Tu zici ca nu e la prima abateere,deci a mai dat in tine si tu cu un iarta-ma si cu un te iubesc gata ai trecut cu vederea,vezi daca il ierti,el tot asa face,vazand ca el e iertat de tine,isi va permite tot mai multe cu tine si e pacat,cel mai bine arata-i ca nu poate sa faca ce vrea cu tine si fii cat se poate de indiferenta cu el,nu ii mai acorda atentie,sa regrete acest lucru cu adevarat,sa vada ce a pierdut; un sfat si pentru tine,sa nu injuri si sa cicalesti o persoana mai ales cand vezi ca nu are dispozitie, oricum eu sper ca de acum inainte sa fi cu capul pe umeri si sa nu te lasi batuta de un coate goale.El crede ca daca te suna si iti cere scuze tu gata iar sari in bratele lui el daca vede ca asa faci, va profita de faptul ca tii la el si cu prima ocazie o va face din nou si ar fi pacat sa te lasi la unu ca el.

16 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Scapa de el dar pe viitor sa stii ca baietii se enerveaza foarte repede cand sunt injurati sau gadilati mai ales atuncea cand sunt intr-o stare proasta.

| ContesaSiContele a răspuns:

Nu il ierta.

nu se face asa ceva,
bun nu zice nimeni sa nu mai dai o imbranceala,sau ceva in gluma,dar faza cu pumnul mi se pare oribila,nu esti un sac de box!
daca el face acum asa,mai tarziu ce face? degeaba isi cere el scuze nu se poate scuza asa ceva, nu dai un pumn iubitei tale daca te enerveaza, pur si simplu este imatur si la el inca mai e faza cu dreptatea prin pumn...sa inteleg ca are apucaturi din astea, lasa-l fato tu nu vezi cate nenorociri sunt in lume din cauza unor persoane impulsive care nu stiu ce este stapanirea de sine. scapa de el nu cred ca vrei sa ai o viata in care sa stii de frica.
IUBIREA NU ESTE DURERE

| emchristina a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic. Am trecut prin ceva asemanator. L-am iertat si pana la urma s-a ajuns tot la o despartire din cauza lui. Depinde foarte mult de ce simti pentru el. Daca crezi ca nu o sa se mai intample poti sa continui relatia. Dar avand in vedere faptul ca nu e la prima abatere nu ai de unde sa stii ca nu o sa se mai repete. Judeca cu inimahappy

| aurora50scumpika a răspuns:

Bună...scuze ca îti spun asta, dar parerea mea e ca nu trebuie sa-l ierti.un baiat adevarat nu dă intr-o fata.s-a și comportat ca un copil te-a lovit doar pentru ca il gadilai. daca ai demnitate.nu o sa-l ieri.e prea mult

| AdelaElena20 a răspuns:

Daca iubesti o persoana nu trebuie sa o lovesti niciodata! Dar tinand cont ca tu ai inceput gadilitul si chestiile alea probabil ca l-ai enervat la culme! Dar asta nu inseamna sa il ierti. Nici sa treci cu vederea peste chestia asta! Eu is impreuna cu iubitul meu de 4 ani, dar nu a dat niciodata in mine! oricum ai sa gasesti pe unu mult mai bun pentru tine, sa te iubeasca si sa te protejeze, nu sa te loveasca in stilul ala! Raspunsul meu e nu, nu il ierta!

| lucik93 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il ierti.mai ales ca nu e la prima abatere...ar putea so mai faca din nou si s zica lasa k m iarta ea.deci nul ierta

| IMC90 a răspuns:

Nu trebuie sa-l ierti. Nici pe tine nu trebuie sa te ierti... (fiindca si tu ai gresit)

Iata propunerile mele :

- da-i papucii
- aplica-ti de una singura o corectie corporala

toate bune si frumoase acum happy

Răspuns utilizator avertizat
| Psihom a răspuns:

Daca tu te luai de el fara motiv, poate chiar dadeai in el si el ti-a spus sa termini, o data, de doua ori, de n ori eu ii dau dreptate lui doar in cazul in care e timid si nu ar fi avut suficient tupeu sa se duca la diriginta/politie.Ai dat in el? Ai incercat sa-l umilesti? Sincer sa fiu cred ca ai fost rea cu el.

| Spicu a răspuns:

Scurt si la subiect Nu... daca il ierti e posibil sa te mai bata in viitor tongue

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Părerea mea este că baieţii care dau în fete sunt nişte laşi. Acum depinde de tine, nu de sfaturile care ţi le dăm noi. Ar trebui să te gândeşti bine dacă vrei să mai fiţi împreună sau nu.

| SimonaL a răspuns:

E o intrebare. absurda! depinde de sentimentele tale si de ceea ce simti. din ceea ce ai povestit aici. raspunsul e categoric negativ, dar tu stii cel mai bine ce este si a fost intre voi! big grin

| smecherul71 a răspuns:

Zi sa-ti faca un cadou ca sal ierti eu asa as face o floare de ex

| StarMetin2 a răspuns:

Nuu cum sal ierti, in ce clasa esti? Fiindca mi se pare ca e putin imatur.

| deeaitzu a răspuns:

Cum sa ierti asa ceva? mai ales ca nu e la prima abatere.eu n-as putea ierta una ca asta, dar asta depinde de caracterul fiecaruia. sfatul meu e sa-l lasi si mergi mai departe, ca nu e singurul baiat din lume.mai sunt destui, si sunt sigura ca multi si-ar dori sa fie cu tine.alege ce e mai bine pentru tine, bataia nu e un lucru bun pentru nimeni.mult noroc

| WomenInBlack a răspuns:

Nu mi se pare o intrebare absurda, dar avand in vedere si faptul ca esti fata//. Tu nu ar trebui sa suferi, acum tot ce poti sa faci este sa-ti urmezi inima. Dar totusi, eu nu m-am impaca cu el, deoarece a avut tupeul sa dea intr'o fata. Sfatul meu :d