| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un raspuns urgenttt
Astazi la scoala mi-am vazut cea mai buna prietena ca avea buzele vinete si era palida la fata. Am intrebat-o ce are mi-a spus ca s-a certat cu x ( nu este iubit, doar ca tine foarte foarte mult la el ) (sunt prieteni de 10 ani) si a luat un pumn de pastile...
Am plecat la ora ca se sunase dar mai intai am condus-o la clasa ei (ea este 7b eu 7a ) in urmatoarea pauza mi-a zis ca se simte putin mai bine si i-a spus prietenul ei Tatal Nostru ( a descantat-o) Cand sa plec de la scoala am intrebat-o ce pastile a luat si mi-a zis ca 2 Parasinus si 2 de rau de masina.
Va rog ajutati-ma a spus ca acasa o sa i-a mai multe... i-am scris mesaj acum o ora si nu raspune nici seen nu a dat, e iesita de o ora si 10 minute de pe Facebook. Ce sa fac? Poate pati ceva de la 4 pastile?
Daca se sinucide ma sinucid si eu vreau sa fim amundoua...
Va rogg vreau sa fie bine.
Multumesc pentru raspunsuri...

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poate ar fi bine sa vorbesti cu parintii ei, sa o mai supravegheze si ei.
Acum ai spus ca "Daca se sinucide ma sinucid si eu vreau sa fim amundoua... " inainte de asta intreaba-te daca ea ar face la fel, eu sincer cred ca nu, atat timp cat a luat pastile fara sa discute cu tine.
Ideea e ca tu pentru ea nu esti o prioritate.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Mi-a spus azi-dimineata. Acum s-a rezolvat... A adormit in ora de fizica, pentru ca se simtea rau, o durea stomacul. Cand s-a trezit ii era la fel de rau. I-am spus sa bea lapte ( am vazut undeva ca intrerupe efectul medicamentelor) si si-a mai revenit, i-a mai spus si prietenul ei Tatal Nostru (nu stia ca a luat 4 pastile). Stiam ca nu o sa pateasca ceva de la 4 pastile dar imi faceam griji pentru ea. Multumesc pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi sa astepti pana maine cand te vei revedea cu ea si incearca sa discuti in pauze cat de mult poti, si scoateti chestia asta cu sinuciderea din cap ca nu e buna, nu inteleg de ce vreti sa va luati viata, unii si-ar dori sa aiba una ca a voastra, mult succes.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns...
Nu stiu de ce nu-mi raspunde, imi da doar cu seen. Nu raspunde nimanui. Nu stiu ce sa fac.
Poate patii ceva grav daca ia mai multe pastile?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca ia in exces atunci da, dar eu zic sa astepti pana maine.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Tu relax... ea trebuie să meargă la un psiholog are probleme din lipsă de preocupare