| WhoWhoWho a întrebat:

Este adevarat ca iti poti aminti de o anume persoana prin muzica? sau sa iti readuci fericirea?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Da,asa este si eu am anumite melodii pe care le ascultam inainte cu prietenul meu...insa din pacate acum numai suntem impreuna si de cate ori ascult melodiile acelea imi aminteste de noi si de toate clipele petrecute impreuna si pentru putin timp ma face sa zambesc amintindu-mi de aceea perioada in care totul era binehappy

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Da, este adevarat! Eu am o relatie cu prietenul meu de 2 ani de zile si avem multe melodii care le consideram "ale noastre".De fiecare data cand el este plecat si ascult una din acele melodii, cu siguranta ma gandesc la el si da, iti readuc fericirea pe moment.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai intr adevar,cand asculti o melodie,iti aduci aminte de o anumita persoana,de ex,eu daca ascult o melodie mai veche,imi aduc aminte de aceea perioada din viata mea si de caeea persoana din viata mea,mai ales daca mi a fost draga,dar mi s a intamplat sa mi amintesc prin muzica si de o anumita persoana,care nu mi a fost deosibit de importanta.
In concluzie,muzica iti reaminteste de etapele vietii,de persoanele din viata ta[din trecut].
Daca itit aduce fericirea,ce sa zic,personal nu neaparat,poate imi readuce un zambet,un gand de fericire sau tristete de vremurile trecute,dar oricum fericirea, nu pot spune ca mi o aduce, as exagera!
Numai bine!

| Criss003 a răspuns:

Dap. foarte adevarat. dar nu neaparat de persoana aceea.
si de momentele frumoase care le-ai avut cand ascultai melodia aia.
dar nu neaparat iti aduce fericirea te si intristeaza si incepi sa plangibig grin

| justagirl1 a răspuns:

Da,este adevarat...is vreo 2 melodii care imi aduc aminte de el. insa nu imi readuc fericire.ci doar tristete...sad

| AnnA6 a răspuns:

Da,eu de multe ori ascult muzica si imi aduce aminte de iubitul meu sau de anumite amintiri din viata mea.depinde si de mesajul pe care il transmite melodia.de ex eu cu iubitul meu avem o piesa "a noastra" si de fiecare data cand o ascultam ne gandim unul la altul happy