NicolaeComan
| NicolaeComan a întrebat:

Este adevărat că masturbarea (la bărbaţi) conduce la probleme de ejaculare (cum ar fi ejacularea precoce) şi la tulburări de erecţie?
Sau numai atunci când este în exces?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea este necesara in adolescenta pentru dezvoltarea armonioasa a personalitatii si comportamentului sexual. Excesu de masturbare duce la probleme de libidou, erectie sau ejaculare.

| EUeStEEu a răspuns (pentru Brigaela):

Iar lipsa masturbării ce urmări are?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Abuzul dăunează grav sănătăţii.
Nu au dispărut femeile de pe pământ, masturbarea este o mică completare nu un stil de viaţă.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Este perfect adevarat, de aceea a lasat Dumnezeu femeia pe pamant, sa aiba si ea o bucurie.

| Linda a răspuns:

E bine sa nu fie masturbare, pentru asta de evitat cartile, filemele, site-uri de internet cu imagini din astea. Dar decat folosit de vreo femeie, relatii pe bani...

| anna01 a răspuns:

Cand este in exces orice lucru-indiferent cat ar fi de placut-dauneaza.

| Bucatarul.com a răspuns:

Neaaaahhh, sunt mituri... go ahead, zbang your tim-tim!

| Alocispeptunoi a răspuns:

Cm adica ete neceesara daca provoaca lapsus(pierderi de memorie)si sperma are o gramada de vitamine pe care corpul le pierde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...si as continua la ce spune Brigaela, dupa varsta de 40 de ani masturbarea este oarecum recomandata, pentru a evita problemele cu prostata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@tommy sa stii ca testiculele tale produc in fiecare zi o cantitate mare de sperma.asa ca nu puerzi nimic... e cum a zis Brigaela