| YuriGirlStory a întrebat:

Este adevarat, daca iei anticoneptionale, iti cresc sanii?

Sincera sa fiu am sanii mici.

Nu mi-am inceput deloc viata sexuala. dar daca iau anticonceptionale o sa`mi creasca?

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Anticonceptionalele nu se administreaza dupa ureche, trebuie consultat medicul ginecolog ca astfel iti da organismul peste cap. Si nu se administreaza pentru cresterea sanilor, singurul caz cand se mai administreaza anticonceptionale in afara de protectie este atunci cand ai o dereglare horomnala. Cat despre sani, daca asa e corpul tau, poti sta si in cap ca nu iti vor mai creste sani. Sanii mai cresc dupa nasterea unui copil.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ba e adevarat, dar ce rost are sa-ti dai organismul peste cap degaeaba, cand nu ai de ce sa folosesti anticonceptionale?!

Pilulele astea sunt foarte ''tari'' si nu se iau dupa ureche.Mai ales ca de la ele faci bebe mult mai greu si sanii se maresc doar in perioada in care le iei!

Abh
| Abh a răspuns:

Va fi doar un efect temporar, cauzat de estrogeni.Nu cred ca merita sa-ti intoxici ficatul ca sa ai o perioada sanii mai mari.

| Savy a răspuns:

Nu

| AndrogynBeauty a răspuns:

Da, anticoncepţionalele îţi fac sânii mai mari (conţin hormoni sintetici asemănători cu cei feminini), dar în niciun caz să nu te apuci să iei după capul tău, nu te juca!

| MitroiBogdan a răspuns:

Draga mea, depinde de organismul fiecareia. Asta 1, iar 2 o sa te ingrasi foarte mult daca iei anticonceptionale... daca vrei sa iti creasca sanii fa niste exercitii ceva pentru sani, insa nu cred ca iti vor creste, iti vor creste atat cat ai scris in codul genetic.Succesuri. laughing

| Lilith_3157 a răspuns:

Pentru anticonceptionale consulta un medic ginecolog. Daca e cazul iti va recomanda ceva potrivit. In nici un caz nu inghiti fiindca asa ai citit pe net sau ti-a spus o prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce vrei sa ai? piept? tate? sani? sau bidoane? avand in vedere ca ei cresc odata cu varsta, daca nu ai 25 de ani ai rabdare.lasa-i in pace.