| verrati a întrebat:

Este o fata pe care o plac, ma,mai uit la ea cateodata si am observat o data sau de doua ori ca s-a uitat in ochii mei. As vrea sa fac cunostinta cu ea, dar nu stiu ce sa ii spun, cum sa intru in vorba,etc. Sunt si mai timid... Pana acum nu am umblat dupa fete, am avut trei prietene dar nu m-am dus eu la ele sa fac cunostinta, etc, ele s-au bagat in seama, si daca mi-au placut am fost cu ele. Acuma insa as vrea sa ma bag eu in seama...
Dupa cum am spus, sunt mai timid si poate si putin complexat, nu am incredere in mine.

Funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Yoanna15 a răspuns:

Pai parerea mea ar fi sa ii ceri numarurul de telefon, sa vorbesti cu ea ceva vreme si dupa sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta... sau daca esti timid sa vorbesti cu ea prin mesaje ceva v reme pana cand ao destula incredere in tine sa ii spui ca I placi si vrei sa fie prietena ta... Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda? love struck

1 răspuns:
| sayWhaaat a răspuns:

Eu unul am un prieten care imi da incredere in astfel de momente,si chiar uneori ma introduce el fetei respective fara sa-i zic ca vreau asta,doar daca-i povestesc despre ea, din cate se vede, ai si tu nevoie de un astfel de prieten daca nu esti prea tupeist.
Oricum, la asta poti lucra, increderea in tine o construiesti pe baza reusitelor in viata, iar daca nu incepi acum nu vei avansa niciodata, unele te vor refuza, altele vor vrea sa fie cu tine, iar cu fiecare experienta de genul vei castiga incredere in tine, si vei deveni mai bun.
Bafta! happy