| 8653 a întrebat:

Este posibil sa fi ramas insarcinata daca m-am jucat cu prietenul meu si el a introdus putin penisul in vagin dar el nu a ejaculat! eram in perioada de inaintea ciclului!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil. Cu cat erai mai aproape de menstruatie, cu atat riscul e mai mic. Daca menstruatia iti vine exact in ziua in care trebuia si este perfect normala, nu esti insarcinata.

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata pentru ca inainte de ejaculare penisul secreta lichidul preejeculator care contin si spermatozoizi.Asa ca mai bine iti faci un test de sarcina si data viitoare protejeaza-te.

| Cătălina a răspuns:

Nu sunt sanse foarte mari, insa exista.

| ElenaMaria a răspuns:

Asteapta 21 de zile de la contact si fa un test de sarcina din urina de dimineata.Sansele sunt foarte mici. Dar este acel lichid pre-ejectual care apare inainte de ejectuare si are rolul de o lubrifia.Acel lichid poate contine spermatozoizo luati in vecinatate.Adica daca el a mai avut un contact in urma cu 2 zile e posibil sa mai fi ramas sperma. Dar daca dupa contact el a urinat si s-a spalat bine nu sunt sanse aprape deloc. Cel mai ok ar fi sa faci testul de sarcina.

| SiMpLa a răspuns:

DAca nu a ejaculat raspunsul este Nu.

| nustiu_2803 a răspuns:

Putin? asta cit?

| 8653 explică:

Vreau sa mentioneaz ca pina la ejaculare mai avea mult!

| sanky_6917 a răspuns:

Ehhh si tu acum faceti si voi in viitor cu prezervatichappysincer

| angelina_1424 a răspuns:

Eu zic ca nu ai cum. Stai linistita copii nu se fac asa de usorhappy