| Tzitzi a întrebat:

Este posibil sa raman insarcinata daca prietenul meu nu si. a "dat drumu"in mine dar dupa ce si. a dat "drumu"afara s. a sters si am continuat.va rog vreau rasp urgent.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil, riscul e mai mare decat in coitus interruptus fiindca in mod sigur a ramas sperma pe uretra de la prima ejaculare, sperma care in urma celui de-al doilea contact a ajuns in vagin.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da!, pentru ca pe canal mai raman "viteji innotatori" care abia asteapta sa faca cunostinta cu un ovulas de-al tau... Dece nu folositi prezervativul?!

lolita
| lolita a răspuns:

Aici vorbim despre lucruri minuscule, daca s-a sters este ca si cand nu ar fi facut-o, trebuia sa se spele cu sapun si apa si dupa sa continuati, cu toate ca nu este o metoda sigura sexul fara prezervativ, chiar daca nu si-a dat drumul in tine. nu ar trebui sa te joci cu sanatatea ta, nu ai de ce sa treci printr-un avort la o varsta asa de frageda (presupun). folositi prezervativul si nu va jucati cu focul.

| vykkusor a răspuns:

Nu, nu ramii insarcinata si nu-ti fa griji, chiar daca ati continuat totul va fi ok, daca nu te simti linistita in suflet fa-ti un test de sarcina, dar iti spun sa fii optimista sai o fata nu ramine chiar asa de usor insarcinata.pa

| cage a răspuns:

Da e posibil

| nikoleta93 a răspuns:

Eu zic sa faci un tes atunci o sa fi sigura. pa'pa

| zantedeschia a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaa, poate a mai ramas pe teava... ai grija, folositi un prezervativ sau ia anticonceptionale. Nu va jucati cu... Succes.

| NYC a răspuns:

Trebuia sa va protejati in primul rand, sau trebuia sa iei anticonceptionale. era mai sigur... fa-ti un test de sarcina...repeta-l pentru orice eventualitate! bafta!

| feroceboy4u a răspuns:

Nu te mai lua dupa ei...asa am facut si eu cu o tipa.,... exact ce ai intrebat tu acum... exact la fell...si nu a ramas insarcinatawinking... spor la lucruwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acu 2 zile se plangea una pe aci ca a ramas exact ca tine si intreba cat dureaza un avort... Una anonima- o fata bruneta- imi cer scuze daca gresesc. Sa speram ca tu ai scapat!

uite am gasit http://www.tpu.ro/......-ejaculat/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt șanse să rămâi însărcinată chiar dacă prietenul a ejaculat afară, s-a șters (în mod normal trebuia să se spele cu apă și săpun) și a continuat.
În mod normal după ejaculare mai rămân niște "rătăciți" care crează probleme, adică o sarcină nedorită.
Prezervativul este cel mai bun, nu trebuie să fiți comozi, completați cu un lubrifiant pe bază de apă pentru a nu deteriora rezistența prezervativului și nu te pune nici pe drumuri (la ginecolog).
Pas, pa.

| car3less a răspuns:

Sansele exista... ceea ce ati facut voi se numeste "coit intrerupt" iar eficienta sa este scazuta - inainte de ejaculare cativa spermatozoizi se pot desprinde si patrunde in vagin, producandu-se sarcina. Cel mai bun raspuns il poti obtine de la un test de sarcina sau de la un doctor. Evita insa pe viitor sa mai ajungi in astfel de situatii... de asta au aparut pastilele contraceptive, prezervativul etc. Pentru cazuri disperate, ai la indemana contraceptia de urgenta. Insa folosirea de mai mult de 2 ori pe an a unei astfel de metode nu este recomandata.

| Tzitzi explică:

Da dar mie mi. e venit menstruatia si mi. a venit normal aceleasi zile cum imi venea si pana acum dar totusi sunt speriata.

| marinica_1988 a răspuns:

Cel mai bine ati ei un test de sarcina.