| carlapopa23 a întrebat:

Este posibil sa raman insarcinata de la primul contact sexual?(atunci am fost si dezvirginata).

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca nu v-ati protejat. Riscul este maxim la dezvirginare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
DA. Nu are treabă deflorarea cu sarcina.
Lichidul seminal poate pătrunde de la intrare, fără forțarea membranei himenale iar tu să fii la ovulație.
Nu o dată o virgină s-a trezit însărcinată.
Menstra pe unde iese? Prin membrană.
Trebuia să te intersezi înainte ce înseamnă viața sexuală, cu bune și cu rele, nu după ce ai facut-o lată!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| Sara2 a răspuns:

Daca nu v-ati protejat da, foarte mare, fiind primul contact sexual se poate produce o ovulatie spontana in multe cazuri

| Robbu a răspuns:

Mai ales la dezvirginare e un risc mai mare, si inca ceva daca si el a fost virgin, e si maii nasol.Fa-ti un test ceva sau discuta cu un ginecolog cel mai binewinking si te va lamuri, aici pe site o sa intalnesti multi care o sa iti ia intrebarea la mistowinking

| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil. De obicei, atunci cand te joci cu ceva nou, citesti temeinic instructiunile de folosire sau /si cartea tehnica.

| yanira4u a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata.cu ce e diferit primul de oricare altul.pana la urma e acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| The1smartiest a răspuns:

Este posibil si nu este

| împartezâmbete a răspuns:

Da cu siguranata, depinde daca ati facut-o protejat! ideea e ca sunt mai multi factori dupa care trebuie sa te ghidezi! ai grija

| iuliapysutz a răspuns:

Daca ''a lasat in tine'' da, dar daca e ''coitus intrerruptus '' putine sanse

| Coloryssy a răspuns:

Da...pt ca e primul contact si esti mult mai sensibila

e nevoie de un fir de ata atat si poti ramane
ai grija

| Miresmel a răspuns:

Daca te-a inseminat mai mult ca sigur ' ai sa prinzi ied!