| Emilia543 a întrebat:

Fiind virgina, dupa primul contact sexual este posibil sa ramii insarcinata?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Înainte să îți începi activitatea sexuală să citești din cărți de anatomie, cum este cu reproducerea la oameni și sexologie, unde scrie de toate despre sex dar și despre metode de evitare a unei sarcini nedorite + cărți de dermato-venerologie despre boli cu transmitere sexuală. Dacă nu ești în protecție biologică, și mai și ejaculează în tine, evident că da. Că deseori prezervativul se rupe la dezvirginare. În cartea de sexologie vei vedea și poziții indicate pentru dezvirginare.

6 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Am spus lucrul asta cred ca de 1000 de ori, o femeie poate ramane insarcinata chiar daca este primul sau concat sexual, si asta nu e singurul motiv pentru care sa folositi un prezervativ, un alt motiv foarte bun e ca impiedica transmiterea bolilor, chiar daca partenerul tau pare sanatos nu ai de unde sa stii ca nu sufera de o boala venerica pentru ca nu cred ca ii faci analize inainte de contactul sexual.;

| Азбука a răspuns:

Daca nu te protejezi, da.

| pink10 a răspuns:

Da, daca nu te protejezi happy
Poti ramane insarcinata oricand, deci nu riscawinking

Răspuns utilizator avertizat
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Depinde daca partenerul nu a facut cu prezervativ ai cam 51% sanse sa ramai insarcinata:p

| CrosS a răspuns:

Da.