| pacha a întrebat:

Eu am 15 ani iar o fata are 17, daca la o prima intalnire i-as lua 1 trandafir si i-as saruta mana, ar reactiona pozitiv sau negativ?

Răspuns Câştigător
| Bog15 a răspuns:

Nu, nu si nu, s-a dus secolul asta, fetele recunosc ca vor chestiile astea dar nu le plac, mai ales unei pustoaice de 17 ani, frate, fii mai in control, du-o undeva frumos, evident tu faci cinste, o asculti si o lasi sa vorbeasca, din cand in cand iti dai parerea, ca sa vada ca o asculti, te uiti in ochii ei, nu altundeva, fii cu incredere in tine, la sfarsitul serii incerci sa o saruti, oricat de naspa ar fi, chiar daca ai fi refuzat, crede-ma nu pierzi nimic, flori nu, nu in prima intalnire, sarutatul mainii nu in prima intalnire, o pupi pe obraz cand o vezi, atat, trust me, iai floare si pupa-i mana si a 2-a intalnire nu o ai big grin, bafta

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am mai raspuns la ceva de genul asta. Trandafirul e o idee foarte frumoasa. Pupatul mainii numai daca va intalniti intr-un loc potrivit si sunteti imbracati potrivit. Daca faci gestul asta in mod nepotrivit, arata doar ca nu cunosti regulile minime de purtare si o sa ramai cu eticheta asta (adica se va gandi mereu: tipul ala dragut dar prost-crescut care te poate face de ras pe unde te duci cu el). Trebuie sa intelegi ca un gest frmuos este frumos daca il faci asa cum trebuie, nu cum iti vine. De exemplu, sa iti mangai iubita pe sani poate fi minunat in intimitate si jignitor in public. Sa ii tii usa deschisa sa intre intr-o incapere este un gest frumos. Daca o inviti sa intre prima intr-un bar/restaurant inseamna ca o desconsideri si este jignitor. Daca o lasi pe ea sa coboare prima din autobuz inseamna ca nu iti pasa de ea (frumos este sa cobori tu primul si sa-i intinzi mana sa coboare).

| Crisu a răspuns:

Nu cred sa rectioneze negativ. Trandafirii sunt frumosi si placuti de fete si o sa o faca fericita aceasta mica atentie. Depinde si de fata acum legat de pupatul mainii, pentru ca asta se facea inainte, nu cred sa le mai placa fetelor din ziua de azi acest lucru. Mie personal, nu mi-ar place, sau poate mi-ar place daca ar veni din partea baiatului pe care il plac. happy

| AnonimA a răspuns:

Buna trandafirul e ok dar faza cu pupatul maini nu kiss

Adica mai bine un sarutkiss

bafta

| Tania a răspuns:

Eu a-si reactiona pozitiv! Dar mai bine ii dai trandafirul si o pupi pe obraz.

| Cjay a răspuns:

Bine gandit din partea tha ai impresiona'o daca i'ai saruta mana dar depinde cum gadeste ea.acum nah.ii iei un trandafir o pupi pe obraz frum si gta vb si alea alea

| Sabb1653 a răspuns:

Hm.
Trandafiru` e ok thumbs up E un gest foarte frumos. Sa inteleg ca iti place fata asa ca asigura`te ca trandafirul este rosuwinking
Partea cu sarutatul mainii nu mi se pare foarte adecvat varstei voastre, acesta este un gest rafinat care merge la persoane mai, mature. te-as sfatui sa o pupi pe obraz. Este mai, ''adolescentin''. Sper ca ti-am fost de foloswinking

| Oana_9612 a răspuns:

Pozitiv. Ai impresiona-o! Succes!