| Andrei_8685 a întrebat:

Eu am 20 de ani si prietena mea are 16. Ne intelegem bine dar parintii ei nu sunt de acord cu relatia noastra. Mama ei ii spune sa fie atenta la mine ca sunt mare si deja ma gandesc la sex, tatal ei la fel, iar ea mereu a ascultat de parinti, e fata cuminte, imi place de ea mult. E genul timida, dar asta nu e o problema. Nu stiu ce sa fac. Eu sunt genu mai cu discoteca, fumez, de baut nu beau numa cateodata, dar nu sunt baiat rau. O iubesc mult si vreau ca parintii ei sa stie. Ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai du-te si vb cu parinti ei asa daca te cunosc si ei mai bine o sa aiba incredere in tine catigale increderea. daca o scoti undeva pe pr ta cerele si vor voie si aduo acasa exact ca ora care zic ei ca sa prinda incredere in tine asa o so lase sa umble cu tine cu mai mult si n-o sa mai aiba nikio problema cu tine

| BRG a răspuns:

Să o lași în pace să î și vadă de viață, ești c am mare pentru ea, lasă o să învețe, au dreptate părinții ei că nu sînt de acord cu relatia dintre voi doi.

| underground05 a răspuns:

Stii?,,incearca sa te pui bine cu dracu pana treci puntea'' adica in preajma parintilor ei incearca sa fii putin mai serios sa le inspiri incredere.sa simta ei ca fiica lor e in regula atunci cand e cu tine sa aiba incredere in tine, si e normal ca parintii ei sa aiba ceva impotriva poate si pentru ca nu te cunosc asa d bine incat sa stie ce fel d baiat esti si daca esti demn de incredere. orice parinte doreste binele copilului. sfatul meu e sa faci in asa fel incat sa castigi increderea parintilor incearca sa vb p rand cu ei in asa fel incat sa le inspiri incredere sa vada ca nu esti asa cum cred ei si incearca prima data cu cel care e mai intelegator. si inca ceva pentru inceput respecta regulile parintilor ei adica daca zice ca la 10 sa fie in casa respecta asta ei vor vedea ca esti de incredere si ca respecti ceea c zic ei si vei vedea cu timpul vor fi d acord si nu vor mai exista restrictii! succes

| LittleDrop a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii ei. Spune-le ca esti "cuminte" si ca nu ai intentii "neserioase" cu ea, le mai poti spune ca in privinta sexului veti decide amandoi [tu cu ea] si o vei astepta pana cand se simte ea pregatita. Incearca sa nu iesi cu ea prea tarziu in noapte, ca dai de banuit! Intr-o relatie e bine ca parintii sa cunoasca persoana cu care se intalneste fiica/fiul lor.

Bafta!winking

PS: Incearca sa te abtii de la fumat in fata alor ei.

| Mσηιι a răspuns:

Sti?
De obicei asat e faza cu parinti la foarte putini parinti e convinee restul ca "Nu esti pentru ea, esti prea mare etc." rolling eyes
Incearca cumva sa dovesteti ca o iubesti si ti la ea ca sa inteleaga si parinti eihappy!
Mult succes:*

Fundaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii nu sunt niciodata de acord cu relatia.Mamele sunt,,socate,,.Oh My God! Si a mea e la fel,numa' cand o vede pe una din colegele mele vopsita pe unghii,dupa ce ea pleaca zice:,,Doamne,eu as snopi-o in bataie! Ce parinti are si asta?,,si prostii de genul asta.
Ca sa nu te plictisesc, arata-le tuturor(si ei si parintilor)ca poate avea incredere in tine.
Apreciez ca nu esti un,, bad,,.
Succes!
Si nu uita:daca este ♥ adevarata(la 16 ani!?)nu poti fugi de ea.

| LordUndead a răspuns:

Eu zic sa mergi sa vorbesti cu parintii fetei si sa le castigi increderea, ca altceva nu prea ai ce face, in afara de asta. Ca ma gandesc ca la 20 de ani nu ai vrea o relatie ascunsa.

| valy333 a răspuns:

Daca chiar tii la ea trebuie s renunti cel putin la cateva vicii cel putin pana ii convingi parintii ca esti baiat bun. Ar trebui sa vorbesti cu ea sa organizati o discutie cu parintii ei ca sa ii convingi ca esti baiat bun. Bafta