| Marbella188 a întrebat:

Exista sanse sa ramai insarcinata in perioada infertila?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista sanse sa ramai insarcinata in perioada infertila, mai ales daca ai un ciclu perfect regulat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic exista posibilitatea ca in prima perioada infertila cea de dinainte de perioada fertila, in cazul in care ajungesperma in vagin sa se poata forma o sarcina, insa probabilitate este foarte mica de cel mult 5-8% doar in cazul in care sexul este intretinut in ultimele zile ale acestei prime perioade infertile, cele situate la ''granita'' dintre cele 2 perioade. Iar in cazul in care sexul este intretinut in cea de-a 2-a perioada infertila, adica cea situata in perioada de dupa terminarea perioadei fertile si pana in momentul inceperii urmtoarei menstruatii, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sexul se termina cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data. Multa sanatate!

| dianabbb a răspuns:

Nu.