| Annnonimm a întrebat:

Fata asta pe care nu o pot suferi este fosta prietena a prietenului meu si a avut ea o ideea asa aceea de a ii spune ca vrea sa il viziteze pentru ca actualul ei iubit a placat intr-o vacanta fara ea, dar când prietenul meu i-a spus ca eu sunt acolo cu el atunci ea a zis ca nu mai vine.
Cum v-ati simti voi in cazul in care acum cativa ani dupa ce ei se despartisera s-au inalnit pe strada unde ea la invitat pe prietenul meu(nu eram impreuna cu el când s-a intamplat asta) la ea unde desigur ca s-au culcat desi ea avea un nou iubit pe atunci si de aici reiese ce caracter are ea.
Am incredere in prietenul meu dar in ea nu si o vad in stare de multe. Exagerez eu cumva cu gelozia?
Eu imi doresc sa o stearga pe aceasta fata de la prieteni deoarece nu vreau ca astfel de idei ale ei cum ar fi sa viziteze sa se mai intample.Relatia dintre ea si prietenul meu a fost acum 3 ani

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca el nu simte nimic pentru ea, doar o vede ca pe o distractie cand e single, dar cred ca ar fi mai bine pentru relatia voastra sa-i spui sa piarda legatura cu ea preventiv, poate odata se cearta cu tine sau se imbata si vine aia si-i face avansuri si pierdut, accepta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca baiatul a fost in stare sa mearga la ea chit ca avea iubit la vremea respectiva, nu vad de ce nu ar face asta si acum, inseamna ca totusi mai tine la ea. interesant ca el a raspuns la invitatia fetei cu " este prietena mea aici" asta suna ca si cand ar zice, in momentul asta nu pot, putea sa zica "nu ma intereseaza am prietena nu vreau sa am de-a face cu tine| dar nu a zis-o. eu cred ca baiatul inca mai simte ceva pentru ea si sunt foarte sigur ca la urmatoarea invitatie va accepta, este de inteles si perfect normal pentru ca este tanar si trebuie sa se distreze, in schimb tu cu gelozia ta mai multe il vei indeparta, nu mai fi asa rigida, accepta realitatea nu-ti convine relatia, iesi din ea si cauta alt baiat, esti tanara trebuie sa experiemtezi cat mai multe cearsafuri, very simple

| sofisis a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sunt fix de acord. Si mie mi-a sunat tot a "in momentul asta nu pot" si in nici un caz a un refuz categoric. Asta inseamna ca e foarte probabil ca ei sa pastreze inca o legatura foarte ..stransa.

| RAY a răspuns:

Cred ca ea il vrea nici iubi tau nu da semne ca vrea sa o stearga de tot

| Oana92 a răspuns:

Si daca o sterge de la prieteni nu mai exista sansa ca ei sa se intalneaca/viziteze?

Daca aveai incredere in prietenul tau nu puneai intrebarea asta. Daca baiatul te iubeste si nu vrea sa te insele poate aia sa faca si imposibilul.
La fel de bine, daca el vrea sa umble si cu alta poti tu sa ii montezi si GPS in chiloti ca tot o sa gaseasca o cale.

In loc sa te joci de-a detectivul si sa faci pe victima mai bine te-ai bucura de relatia pe care o ai, de prietenul tau si de moment si ai lasa-o pe individa in plata Domnului ca se va plictisi ea daca va vedea ca e ignorata de amandoi.

| Annnonimm explică (pentru Oana92):

Nu inteleg unde am facut pe victima si de unde ajungi tu la concluzia ca nu am incredre in el, eu am pus o simple intrebare daca eu exagere cu gelozia sau nu am vrut sa stiu cum s-ar comporta alte persoane in locul meu nimic mai mult si pentru asta a trebuit sa descriu povestea despre aceasta data.Nu fac pe detectivul sau altcineva cum am mai spus am cerut o simpla parere despre situatia asta si daca gelozia mea este fondata sau nu.Si sansele de a se intalni cu ea suntem mici din moment ce el cat si eu si aceasta fata locuim in tari diferite.

| peperonies a răspuns:

Daca tu ai impresia ca o sa schimbe ceva faptul ca o scoate de la prieteni esti... naiva.