| iMiss a întrebat:

Fetelor. Pe voi ce va impresioneaza la baieti? plz comm plz :X

9 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Daca ar fi sa aleg dintr-o mare de calitati cu siguranta n-as stii ce ma atrage mai mult....De cele mai multe ori, iubirea care te loveste nu tine cont de nicio clasificare de genul acesta. Nu poti sa-ti alegi partenerul de viata la fel cum iti faci cumparaturile intr-un supermarket. Nu exista calitati la pachet.
Cred ca suntem de accord cu toti ca un strop de romantism nu strica niciodata la un barbat. Sa-ti
deschida usa cand intri undeva, sa te surprinda, din cand in cand, cu o floare si sa te asculte atunci cand vorbesti, mult. Don Juan, daca isi gaseste intruchiparea in vreun barbat actual, are numai de castigathappy
Frumos, destept, cu simtul umorului, responsabil?!?! ...suna prea perfectlaughing
Cel mai important este sa te faca sa te simti deosebita, sa simti ca esti unica pentru el, sa-ti acorde libertatea de a fi tu insati – iar el sa aiba acelasi sentiment.

| Analytical a răspuns:

Facebook rullz. Pe mine una ma implineste simplul fapt ca el traieste, pentru ca mi-a atras atentia prin modestia lui, exact asa cum este el, fara artificii. Fii natural, cea mai nobila lucrare. Si acum, daca te-a impresionat e clar ca, ti-a atras atentia din anumite motive: e dragut, stie sa filtreze, s-a facut remarcat! eiiiii bine, nu mai veniti toti cu "asa vreau sa fie si punct". Din moment ce te-a impresionat ai ceva pentru el. Oricum, o dragoste simtita si re are nevoie de o minte matura. Nu desconsider pe nimeni, da, la 14 ani sa o simti daca tu zici, mintea iti da argumente dar nu mai veniti cu intrebari atat de penibile si plapande cand de fapt voi "o traiti"! iubirea nu are nevoie de cuvinte si de tot felul de texte, parafrazate, si mereu si mereu sa se discute "unantruna" despre "posibila dragoste". Astea sunt inceputurile, azi ma indragostesc de X, maine gata e Y, pentru ca... e mai asa, etc. Asta e copilarie, frumoasa si inocenta copilarie dar totusi, imi asum cu riscul de a fi criticata (de pusti prefer) ca majoritatea intrebarilor de pe acest site sunt ale minoritatilor cu tente de "love" care habar nu au despre aceasta notiune si se chinuie sa o demonstreze, sa strige in gura mare ce tari sunt ei ca au un iubit. rolling eyes De responsabilitate nu se mai pomeneste pentru ca sincer, nu-si are farmecul. Azi, "vaaai, sunt virgina, tocmai m-am culcat cu X, mare dragoste" si maine, "oare sunt insarcinata" eu una nu mai pot sa tolerez asemenea intrebari. Nici nu raspund acolo, au parinti. Doar ca nu au educatia. Oricum, m-am saturat eu sa ma aud cum critic, mai bine va las in "lumea voastra" infernala si astept noi provocari de raspuns, ce sa mai zic... straight face

| EnvyU a răspuns:

Nu lua sfaturi de la o fata ce ar vrea ele de la un baiat ca nu o sa te lamuresti niciodata. Spun ca vor asa si asa cand in alta zi vor altfel, sa nu te porti foarte frumos cu o fata ca si cand ar fi universul tau ca atunci te ia de catelu ei si ai ...stii tu. grapeFruit09 a dat un exemplu bun si in plus as mai adauga ca trebui sa fi si dragut ca daca esti urat si plin de bube.e clar nu?happy Fetelor cel mai mult le plac baietii siguri pe ei, dar nu ingamfati, destepti dar nu aroganti bine facuti dar nu halteristi, romantici insa nu exagerat si ar mai fi dar nu imi vine in minte happy ah. daca ai bani.e un plus maaaare tongue

| grapeFruit09 a răspuns:

Cind baiatul e diferit, imprevizibil si totusi cu simtul umorului, simpatic-evident. Faptul ca stie cum sa vb cu o fata si nu numai de fapt, faptul cum vb cu parintii, cu prietenii.

| SakonSIUkon a răspuns:

SI daca baiatul e urat nu te mai impresioneaza nimic laughing))

| Irinami21 a răspuns:

Pai de exemplu mie imi plac baieti care au simtul umorului, care au si o picatura de duritate in ei, care sunt sinceri, comunica foarte mult, simpatici si draguti normal...dar la fiecare fata plece alt ceva la un baiat...nu toate fetele plac baieti pe care i-am descris eu!

| Tha_Skumpa_Andra_1998 a răspuns:

Pai sa stii ca nu prea conteaza frumusetea cel mai mult conteaza sa te porti foarte frumos cu o fata ca si cand ea ar fi universul tau iar atunci ea iti va cadea la picioare daca te porti asaa cum trebuie..bafta

| SmRpT a răspuns (pentru Tha_Skumpa_Andra_1998):

Esti nascuta in '98? ai 14 ani, esti inca mica.o sa-ti schimbi parerea mai tarziu...

| StelutaX a răspuns:

Sa arate bine, sa nu fie mai mare decat mine cu maxim 3 ani, sa aiba vile superbe, masini de ultima generatie, si sa fie plin de bani! Sper ca te-am lamurit!laughing