| Andreea_8468 a întrebat:

Fetelor,sunt disperata! Am facut sex protejat cu prietenul meu in ziua ovulatiei,doar ca la un moment dat a scos prezervativul, pentru cateva secunde...Nu a lasat in mine, dar totusi mi-e foarte frica.Este posibil sa fi ramas insarcinata? Sunt panicata toata.

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Nu conteaza in ce zi esti, poti ramane insarcinata in orice zi a lunii, chiar si in timpul menstruatiei. daca tot ati facut sex protejat, de ce nu a lasat prezervativul pana la final? e lupsit de maturitate, ganditi-va mai intai si apoi faceti. oricum, nu cred ca esti insarcinata, dar ca sa te linistesti fa un test. o sa fie bine, o sa vezi, te cred ca esti panicata, stiu cum e. protejati-va...pana la final! calmeaza-te :*

| Andreea_8468 explică (pentru 22andreea22):

Mersi mult.

| 22andreea22 a răspuns (pentru Andreea_8468):

Nu ai pentru ce, de asta sunt aici. o sa fie ok!

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

De ce n-ai fost disperată și înainte? Oricui i se întâmplă, dar nu avem ce zice despre persoana care se protejează, se preocupă...și mai ales, partenerul tău nu are habar de ce face? De ce a scos la final? De ce n-a fost invers? Cum a zis și Andreea... lipsit de maturitate, experiență chiar.
Se pare că e prea târziu pentru pastilă. Fă un test.

| Andreea_8468 explică:

Nu este imatur ..are 27 de ani.Nu stiu exact de ce l-a scos. Mi-e frica rau sad

| 22andreea22 a răspuns (pentru Andreea_8468):

Nu e el imatur, gestul in sine este, daca tot l-ati avut mereu, nu vad nici un motiv sa il scoata la final. nu te speria, zic sa faci un test si o sa ai si raspunsul concret.