| anonim3102 a întrebat:

Fetelor, v-ati putea indragosti de un baiat sarac?

23 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

DA! Banii nu inseamna totul, chiar daca ar avea o situatie materiala exceptionala, si ar avea un suflet ''murdar'', atunci degeaba.
Atunci cand iti alegi sufletul pereche trebuie s-o faci pentru calitatile sufletesti nu pentru numarul interminabil de bacnote din portofel

| RAY a răspuns:

Hai sa fim rationali si eu mai spun ca toate vor cu vila si masina da frate 90% din noi masculi suntem saraci deci daca ar fi real ar insemna ca am fi lonley forever si aia 10% lear avea pe toate 100%
ce cred eu?
eu cred ca femeiile vor un barbat cum ele nu sunt si cum este mama lor
adica hotarat,cu privirea inainte, sa le inteleaga,sa le vorbeasca frumos,civilizat,sa fie indiferent nu disperat, sa fie misterios in toate, sa aiba tupeu sa o protejeze,sa faca mereu lucruri spontane gen umor sau chesti impreuna eu nu sunt pentru intarnire in parc invit-o intro excursie,la padure, o calatorie undeva nu ceva monoton, sa nu fie plictisitor,sa nu se planga ca o muiere,sa fie puternic, asta inseamna a fi barbat,multi spun ca le plac cocalari e smecherasi de cartier aprind ceva in femei ele adora baieti rai crede-ma le iubeste, situatia financiara conteaza pentru dezvoltarea ta nu trebuie sa muncesti pentru ea si pentru tine fa totul pentru tine in viata,ai grija in cine crezi, multe fete sunt perverse, materialiste, ipocrite etc joaca teatru foarte bine, deci bafta si fi ca mine indiferent nu disperat

| RAY a răspuns:

Nu banii aduc fericirea si cum iai facut aduc fericirea asta te rog mult sa ti minte mereu, prin ceea ce faci daca faci banii si vezi oamenii ca spun multumesc si esti multumit de ce ai facut esti fericit si da pretuieste banul, iubeste femeia care te iubeste, respecta oamenii cae te respecta

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu? O fi el sarac material, dar poate este bogat sufleteste.

| sofisis a răspuns:

In momentul adolescentei oricum nu prea conetaza situatia materiala.
Odata ce atingi maturitatea si te gandesti la un viitor, instinctul este acela de a iti alege un partener potent din toate punctele de vedere. In general nu trebuie sa aiba banii deja toti in portofel, important este sa aiba perspective si vointa. Daca il vezi ca e unu care munceste si vrea sa faca ceva, e bine. Dar mai sunt si aia care bazaie ca au numai ghinioane, ca nimic nu le merge bine si ca n-au bani...dar n-ar pune mana sa riste ceva, sa munceasca ceva decent, sa isi formeze cumva viata profesionala. Si culmea, de regula, tot astia sunt aia care se plang ca vai, femeile sunt niste materialiste. Apai ne scuzati ca nu vrem sa dormim pe banci prin parcuri si ne scuzati ca nu avem chef sa dam iubitului/sotului alocatie lunara pentru ca el nu e in stare sa faca bani.
Hai sa lasam ipocrizia asta odata si sa intelegem ca banii conteaza si ca un barbat care nu e capabil sa produca nu va fi niciodata apreciat.
Nu sunt nici eu de acord cu specia asta de ratuste aparute de cativa ani incoace care umbla strict dupa bani, bijuterii si plimbari si ar fi in stare sa-si vanda si mama pentru ele. Astea sunt total alta categorie despre care n-am chef sa dezbat.
Dar femeile normale, da, se vor uita si la capacitatea partenerului de a face bani.
Ca sa iti raspund strict la intrebare, am facut-o deja si nu imi pare rau. Construim impreuna si desi eu am acordat baza de plecare, el a stiut ce sa faca cu ea ca sa nu se piarda si sa prosperam amandoi.

| anonim3102 explică (pentru sofisis):

Cati ani aveti?

| sofisis a răspuns (pentru anonim3102):

De cand suntem impreuna sau cati ani am eu?

| raMLesS a răspuns:

Sunt băiat şi iţi spun că nu contează dacă-i sărac, dacă vă place unul de altu' aşteptaţi să mai treacă timpul şi munciţi căsătoriţivă, faceţi copii, imbătrâniţi, săpaţivă groapa şi. muriţi laughing. Funda?

| Suck a răspuns:

Daca acel baiat are peste 20 de ani da dovada de slabanog si de faptul ca e lenes.
Dar daca este la scoala si parintii lui nu au o situatie materiala prea buna nu cred ca e o problema, cred ca s-ar putea indragosti de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca toate iti vor raspunde cu DA cand raspunsul adevarat va fi NU.
E ca si cu intrebarea:Marimea conteaza?
Toate iti vor spune ca nu conteaza, ci e mai important sa stii ce sa faci cu ea.Vezi ca e o minciuna nerusinata.Toate o vor mare, nu mica.Si e dovedit stiintific asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca pe TPU se raspunde doar cu antonime. daca spun da inseamna nu. ori daca spun da, nu spun ca da, doar daca seamana cu Beckam sau cum il cheama. intodeauna e o jmecherie cu fetele la mijloc

| Xpressurself a răspuns:

Fii serios sunt scarbos de materialiste femeile. mai ales acum ca sunt indoctrinate de americani.
in schimb sunt atrase de barbatii dinamici si foarte masculini, fara frica.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Bineinteles. M-am indragostit de un baiat cu multe probleme financiare, dar ambitios, care avea dorinta de a razbi. Impreuna ne-am facut viata noastra, ducem un trai mai mult decat decent, totul bazat pe multa munca si sacrificii. E adevarat ca am avut si noroc, si intelegere din partea celor din jur. La fel de adevarat e ca, desi banul nu aduce fericirea completa, absoluta, e un pas important catre bunastare. Faptul ca iti faci banii singur, ca muncesti pentru ei, reprezinta o satisfactie enorma. Nu va mintiti cu zicale vechi, precum "banii nu aduc fericirea", pentru ca realitatea e diferita. Nu poti trai doar cu aer sau numai cu dragoste. La fel de adevarat e si ca multi oameni, indeosebi femei, vor totul de-a gata, si ajung sa renunte la mult prea multe, pentru a ajunge la situatia materiala mult visata. De aici si multi barbati frustrati, suparati pe viata si pe ei insisi.

| Armenianeek a răspuns:

Da :3

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Da, chiar am avut un prieten de genu, am fost ceva timp un cupluwinking

| anonim3102 explică (pentru XAndreeaAndreeaX):

Ceva timp? Banuiesc ca v-ati despartit, de ce? Nu isi permitea un inel frumos?

| XAndreeaAndreeaX a răspuns (pentru anonim3102):

Nu, pentru ca l-am prins ca vb cu alte fete.

| LoveSleep a răspuns (pentru XAndreeaAndreeaX):

Până a câștigat la lotto.

| princess004 a răspuns:

Teoretic da, practic nu stiu.

| luky2 a răspuns:

Ce inseamna sarac? daca vezi ca e lenes, nu lucreaza si pierde timpul aiurea nici nu vb cu el..saracia are multe intelesuri

| IoanaManuela a răspuns:

Cum sa nu?!
In ziua de azi totul se rezuma la bani pentru unii...dar dragostea nu are nevoie de prea multi bani! Dragostea nu înseamna sa apara printul intr-un Q7 alb, pătrățele si tatuaje...
Dragostea pura vine cu flori furate din grădina unde cuvintele nu mai au loc de îmbrățișări! Plimbările prin parc sau in centru la o înghețată sunt cele mai frumoase si sincere!
Gândește-te ca atunci cand vrei sa iti faci o relație, nu banii contează pentru ca banii se fac si in 2, amândoi Porniți pe un drum si construiți ceva frumos, dormiți liniștiti noaptea!
Totul vine cu răbdare si munca, in 2 e mult mai ușor, banii se strâng mai repede la fel cum si visele devin realitate pe parcursul relației ( de ex. O casa, o masina pe numele amândurora ..etc.).
Deci concluzia da, te poți îndrăgosti de cineva sărac cum spui tu! Mai bine cu mâinile curate de la munca cinstita decât sa dormi cu frica!

| markrussel a răspuns (pentru IoanaManuela):

Dar si daca il prinde proprietarul florilor ca le fura, sa vezi ce bataie isi ia dragostea ta...