| criss8585 a întrebat:

Fetelor vouă vă plac băieții cu bani sau care vă iubesc cu adevărat?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fetelor le plac baietii care le iubesc cu bani adevarati.

| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna am preferat iubirea, in locul banilor.
Banii, chiar nu aduc fericirea!

| Alexandru250201 a răspuns (pentru Violleta2022):

Zau? Chiar as vrea sa te vad cat de fericita esti tu si astia ca tine care ziceti asta cand va roade foamea pe dinauntru sau nu aveti bani de o guma, penibil -_-

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Mai baitel, sunt cetatean strain de foarte multi ani, traind si muncind in occident, asa ca, nu-mi plange tu de mila, stiindu-te pe tine saracut.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca imi placeau cei cu bani, probabil ca m-as fi maritat cu unul cu bani, dar am pretuit intotdeauna dragostea adevarata si am ales un student sarac, cu care m-am maritat si nu am regrete.
Banii nu cumpara fericirea si indiferent cat de multi ai, daca nu-i dragoste adevarata, nu ai nimic.

| Drimmero a răspuns:

Sa le trezeasca cineva pe visatoarele de mai jos, nu de alta dar nici ele nu se cred/

| Goete a răspuns:

De ce ar trebui sa se multumeasca cu o singura optiune happy?

| CleanHeart a răspuns:

Eu prefer iubirea, toti vrem iubire inaintea banilor, pana si fetele care vor doar bani au in adancul sufletului dorinta de a fi iubite cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o chestie generala. Femeile aleg iubirea, banii, e o clasificare simplă.

| brokxy a răspuns:

Sa stea si intr-o pestera ca nu imi pasa daca ma iubeste cu adevarat!

| brokxy a răspuns:

Multi barbati au vrut sa ma plateasca sa ma combin cu ei dar eu nu am vrut

| Goete a răspuns (pentru brokxy):

Ce ciudat... poate te-au confundat; erai la vreun colt de strada?

| brokxy a răspuns (pentru Goete):

Da

| Lule a răspuns:

Un baiat care imi ofera ambele ar fi perfect big grin
Problema nu e ca nu dorim sa fim iubite sau ca iubirea paleste in fata banilor, normal ca sa iubesti si sa fii iubit e cel mai minunat lucru si nu poate fi egalat cu nimic, dar in lumea asta e greu sa traiesti doar cu iubire, nu iti ofera nimeni nimic pentru ca vede cat de mult tu si partenerul tau va iubiti.
Adica sa fim seriosi nu cred ca i-ar conveni nimanui sa muncesca un an de zile si concediile sa le petreaca acasa pentru ca nu au bani sa se duca undeva sa se distreze sau sa nu mergi niciodata la un restaurant ( cunosc persoane de aceea dau aceste exemple).
Asa ca, preferam ambele variante, dar banii joaca si ei un rol important intr-o relatie.
P.s.: Sa se inteleaga ca ne plac barbatii cu bani ( au loc de munca si ii castiga singuri), nu baietii care au parinti cu bani ( adica nu fac nimic decat sa chetuiasca banii parintilor, nu cunosc si nu aprecieaza valoare banului si cel mai probabil vor ajunge sa ramana lefteri pentru ca ce sa vezi "nu au facut nimic toata viata")

| xeum a răspuns:

Mi-aduce aminte de sora-mea cum imi zicea ca dragostea este mai importanta decat banii si cand colo ea a ales statutul social in defavoarea iubirii

| Spiderul a răspuns (pentru xeum):

Pentru că ele sunt atrase indirect de statutul social și banii bărbatului

| Goete a răspuns (pentru xeum):

Dar vorbea de vani si dragoste.
Statutul social e altceva. Intelege-o si tu...

| Delia0New a răspuns:

Depinde de fiecare fata. Cel putin eu prefer iubirea decat "averea". ❤

| Emanuel1234567890emanuel a răspuns (pentru Delia0New):

Câți ani ai dacă nu te superi?

| Delia0New a răspuns (pentru Emanuel1234567890emanuel):

17 aproape