| Lluvia_8369 a întrebat:

FUNDĂ happy.

Heii`... am nevoie de părerea` voastră sad. Să înkep : am o relaţie cu un băiat de două luni. Prieteni suntem de vreo 5-6 luni. Îl iubesc foarte mult. Şi el îmi spune vorbe dulki şi simt că mă iubeşte. Dar partea` proastă e că are 17 ani şi eu 14 sad. Şi a` doua` parte proastă e că suntem departe unul de celălalt sad El Cluj eu Sibiu sad. Sincer recunosc, îmi e frikă să nu fie genul de băiat cu două feţe. Nu vreau să aud din nou " vorbeşte cu el " oh go on. am vb cu el deschis pe tema` aceasta şi el încearkă să mă convingă că pe mine mă iubeşte, că nu mă înşeală şi aşa mai departe. M-am gândit şi că mă foloseşte doar pentru. pat big grin. Dar sincer acum mă îndoiesc. am vorbit deschis de asemenea` şi despre subiectul ăsta şi mi-a spus că de fapt totul se bazează pe neîncrederea` venită din partea mea şi că daca vreau el nici nu mă atinge când ne vom vedea cu nici un deget laughing. Vreau să aud şi părerea` voastră : e cât de cât posibilă o relaţie având în vedere circumstanţele?

* Care credeţi că e vârsta` potrivită pentru a`mi înkepe viaţa` sexuală?
* Fundă pentru cel mai folositor răspuns. Mersii anticipat.

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca ar trebui sa astepti sa vezi unde va duce aceasta relatie fara sa-i mai arati ca nu ai incredere in el ci din contra sa faci in asa fel incat sa te schimbi si relatia sa devina cat mai frumoasa. in legatura cu intrebarea despre inceperea vietii sexuale cred ca fiecare face cand simte cu toate ca cred ca ar trebui macar o varsta de 15-16 ani si mai ales multa iubire si incredere pentru persoana iubita dar si o perioada de timp care sa arate totusi dragostea.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti total nerealista: nu il iubesti, nu iti trebuie sex acum (mai stai vreo 5 ani pe bara ca nu mori), el probabil nu e in stare de o relatie stabila de are una pe net si tel, plus ca tu NU il cunosti deloc.

| Naftalinaaa a răspuns:

Sunt relatii la distanta care intr-adevar rezista, am o prietena care are o relatie cu un baiat care e din brasov, ea fiind din bucuresti.si sunt impreuna de aproape 2 ani.Tu esti singura care decizi ce e mai bine pentru voi.si nu poti stii sigur ce face el la Cluj, te poate mintii sau poate chiar te iubeste, si in legatura cu sexul.cunosc multe fete de varsta ta, poate chiar mai mici care si-au inceput viata sexuala si acum regreta.sau unele au ajuns rau.chiar de la o varsta asa "frageda". totul tine de tine.noi iti putem da niste mici sfaturi care sa te indrume :*

| Naftalinaaa a răspuns:

Nu am sarit.ti-am spus doar o parere, si nu ti-a spus nimeni sa incepi sau sa nu incepi.depinde de tine, ca nu cred ca daca iti zic eu sa faci sex tu faci.sau orice alta persoana de aici

| Frontal a răspuns:

Relatiile de la distanta nu tin sad. Dar convinge-l sa-ti promita ca nu te va insela. Varsta pentru inceperea vietii sexuale = 20 ani. Parerea meastraight face.

| Lluvia_8369 explică:

#I'mPerfect(a)! :Nu am spus că nu îl iubesc. chiar îl iubesc enorm sad.

Şi dc săriţi asa? nu am spus nikiodată că vreau să-mi înkep viaţa sexuală. doar care ar fi vârsta potrivită. Vroiam părerea vostră doarwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu logic waiting, ai 14 ani OMFG. Poate e genul de baiat cu 2 fete :-s, dar cine stie thinking Chestia este ca el are 17 ani, sexul ar fi unul dintre interese si poate sa te lase oricand pentru alta fata mai mare si mai frumoasa. Bafta happy.