| Dyony01 a întrebat:

Funda! Urgent
spuneti-mi si mie povestea scufitza rasie combinata cu un film cu varcolaci...in care sa spuneti ca buniocuta era muscata de varcolac si se transforma in fiecare seara cu luna plina in varcolac... funda! scuze pentru categorie straight face

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Cica cu o seara inainte de a merge la bunicuta, in timp ce se intalnea pe ascuns cu iubitul ei, Scufita Rosie fu muscata de acesta, el fiind varcolac. Ea ii ascunse asta mamei.
A doua zi, in timp ce mergea la bunicuta, lupul a zarit-o, si a inceput s-o urmareasca, dar oprindu-se la flori, a uitat de trecerea timpului, si s-a lasat seara.
Mort de foame, lupul a vrut s-o atace, dar cand sa se repeada asupra ei, a rasarit luna, si odata cu ea, transformarea fetei.
Chiar in fata ochilor lupului, fetita firava, deveni o bestie masiva, de 10x mai mare ca el. In timp ce ea urla cu putere la luna, el se facu mic mic mic, dar nu indeajuns de mic, deoarece odata ce-l zarii, fu vai de el.
A doua zi, cand se trezi, Scufita Rosie se sperie foarte tare, avand hainele rupte, si mainile pline de sange, dar si mai tare ii fusese teama, cand il vazu pe lup tot sfartecat langa ea.
Happy End.