| ramona_5587 a întrebat:

Hai sa va povestesc si eu ceva. O sa vi se para probabil o prostie dar e naspa sa fi intr. o astfel de situatie.
Anul trecut, m.am cuplat cu un baiat, inainte de Mos Nicolae.Eu nu stiam daca sa ii cumpar cadou sau nu...pana la urma am decis ca e totusi o sarbatoare, se ofera cadouri, si m.am dus la cumparaturi si i.am luat un mic cadou...seara ne.am intalnit, eu am dus cadoul cu mine intr. o gentutza, din care nu am scos cadoul pana am observat ca el nu mi. a cumparat nimic.Si pana la urma nu i.am dat cadoul ca el sa nu se simta proststraight face...deci cred ca va imaginati ca m.am simtit cam prost... ce ar fi trebuit sa fac? ar fi trebuit sa nu cumpar nimic? sau sa. i dau cadoul? daca patesc la fel si anul acesta?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Poate erati la inceput si de aia nu ti-a luat vreun cadou. Dar daca tu ai avut placerea sa-i iei unu, trebuia sa il dai, nu conta ca ti-a luat sau nu. Da, e cam nasol cand tu oferi si celalalt nu, dar poate relatia era mult prea la inceput ca el sa se fi gandit la asa ceva. Vezi tu anul asta ce si cum tongue

13 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Daca sunteti si anul acesta impreuna ar fi trebuit in acel moment sa ii dai cadoul. Poate s`ar fi simtit un pic prost insa s`ar fi revansat de craciun.Anul acesta daca il avertizezi nu se va intampla la fel.

| moonY a răspuns:

Anul asta nu mai cumperi nimic.
i'l dai pe cel de anul' trecut

| onelove a răspuns:

Oferitul cadoului nu trebuie sa fie o chestie reciproca. Poate el nu avea banii atunci sa iti cumpere ceva, sau poate a uitat sau orice alt motiv. Eu niciodata cand ofer un cadou nu fac asta asteptand ceva in schimb, lucru care face ca de fiecare data cand primesc in schimb sa ma bucur si mai tare. De foarte multe ori i-am facut cadouri prietenei mele fara ca ea sa imi ofera cadou inapoi atunci dar in schimb am vazut fericirea de pe fata ei si un simplu "multumesc draga, te iubesc" a fost de ajuns.

| ina a răspuns:

E mai bine sa dai decat sa primesti, ei, ce zici? Sau gandeste-te invers.Sa iti fi luat el cadou si tu nu. Pur si simplu te revansai cu alta ocazie. Daca e baiat istet, va face la fel.Parerea mea e ca ar fi frumos sa-i iei ceva, s-ar bucura, crede-ma.

| Piscotel a răspuns:

Poate daca ii dadeai cadoul primeai unul dublu de Craciun. Daca tot ai dat banii pe el trebuia sa-l oferi, pentru ca asta e frumusetea sarbatorilor.

| roxana_9288 a răspuns:

Pai, Craciunul nu inseamna neaparat cadouri. si eu aveam obiceiulsa fac cadouri, chiar si la baieti si sa nu primesc nimic in schimb. poate nu primesti de la el dar primesti de la altul/altii. trebuie ca atunci cand daruiesti ceva, sa daruiesti din suflet, chiar daca primesti sau nu ceva inapoi. sper anul acesta sa fi tu cea surprinsa. o meriti!

| ramonna a răspuns:

Trebuia sa il dai... la fel a patit si o prietena de-a mea, ea i-a luat cadou dar el a venit fara nimic si tot i l-a dat.

| asdffghjjkl a răspuns:

Daca el nu ti-a luat nimic e bine sa ii dai cadoul tau pentru ca in ziua urmatoare s-ar putea sa iti ia si tie unulwinking intimideaza-lwinking
succes big grinbig grin

| ramona_5587 explică:

Da, eram la inceput...si daca anul acesta cumpara el cadou si nu cumpar eu? e rusine? offf

| ramona_5587 explică:

Mersi roxxu....la fel iti doresc!>big grin

| ramona_5587 explică:

Ideea e ca eu nu i.am dat cadoul ca sa nu se simta prost...nu de aceea ca nu voiam sa dau cadoul sau pentru ca el nu mi. a dat...deci nu e vorba de asta.

| simovacariu a răspuns:

Poate si el avea un cadou si a asteptat sa il dai tu pe al tau.happy
Asa ati ramas amandoi cu cadourile.Na zic si eu acum, poate nu a fost asa... e o posibilitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pana la urma nu stiu care este faza cu cadourile... mie unu nu`mi place sa fac cadouri... dar sincer nici sa primesc. pur si simplu nu`mi place ...cand este ziua unei prietene ceva prefer un buchest de flori mare si frumos si atat... daca este baiat o sticla de vin bun ...in kzul tau banuiesc ca pui accent pe chestiile astea (nu spun ca ai fii materialista sau ceva de genul asta ) totusi poate baiatul nu si-a permis atunci sa-ti fac un cadou ...anul acesta nu ai de unde sa stii cum va fi nu ai decat sa asteptzi si vei vedea