| Photos a întrebat:

Heeeei TPU.Imi place de un baiat.El e cu un an mai mare ca mine.E din orasul meu,faza e ca doar eu il cunosc, adica el cred ca habar nu are de existenta mea.Stiu totul despre el si imi place foarte mult...dar sunt timida.Adica,doar mi-a dat odata un like(neimportantlaughing).Cum sa il bag in seama? Stiu ca primul pas e sa devenim prieteni, dar cum sa il bag in seama? Mi-e rusine si mi se pare penibil sa ii zic"buna! ce faci?" pe internet...

9 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa nu te mai simti penibila

| buzeduulci a răspuns:

Are prietena?

| neutrino a răspuns:

Nu putem avea tot ce ne place noua. Nu te poti agata de toti baietii care-ti plac in aceasta viata. Ramai cu penibilul si invata ca o fata trebuie sa stie sa se faca placuta de acel baiat pentru care ei i-a tresarit inima si mai invata ca un baiat frumos nu este neaparat si un bun partener.

| Photos explică (pentru neutrino):

Nu am zis ca imi place de el pentru ca este frumos.Imi place de el pentru ca am vazut cum se comporta.Nu am fost niciodata genul care sa se uite la "ambalaj"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este un baiat cerebral(destept) nu ar zice ca esti penibila si nu ar rade daca i-ai zice buna! ce faci? pe internet, dar incearca sa-i spui, daca o sa rada sau o sa zica ca esti penibila lasa-l in pace si abandoneaza-l.

| Larisssaa a răspuns:

Nu ai de ce să te simţi penibil. Mai ales dacă e din acelaşi oraş ca tine. Multe prietenii [ relaţii ] încep prin intermediul internetului. Pentru început i-ai putea spune : ˝ Bună ce faci? ˝ de acolo ar putea începe diferite discuţii... cum ar fi : ˝ Ce muzică îţi place? ˝, ˝ Îţi place DubStep? ¨... etc.
Din aceste conversaţii el s-ar putea să te simpatizeze, şi ppate te va scoate în oraş sau te va invita undeva.
Sper să prinzi curaj şi să vorbeşti cu el.
Succes! happy

| Photos explică (pentru Larisssaa):

Pai,cum am zis...Nici nu cred ca stie ca exist..Si nu avem asa de multi prieteni comuni ca sa incep o conversatie cu el...straight face.Imi e foarte rusine ca ar putea rade de mine sau ceva.Nu stiu, oricum, sfatul tau m-a ajutat mult pentru ce o sa fac pe viitor:*

| 1234abcd a răspuns:

Sa stii ca multe povesti incep asa(cu un like, un ''buna! cf?happy'')daca stai bine sa te gandesti nu ai dc sa te simti penibila+k (cum ai spus si tu k esti timida)e mult mai bine sa vorbesti cu el pe internet decat fata in fata

| christianlaroka a răspuns:

Pai lasa rusinea si zi, si nu mai fi asa disperata, lasa lucrurile sa decurga de la sine, vorbeste cu el, imprieteniti-va fa-l sa vrea sa afle lucruri despre tine, iar apoi poate ai noroc. Hai lasa rusinea si vorbeste cu el