| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heeeiii TPU, in primul rand nu vreau sa jigniti. Deci...mi-e cam jena sa va spun... laughing nu stiu sa ma misc cand stau deasupra. Ma puteti ajuta? big grin

35 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Alege alte pozitii sau lasa-l pe el sa preia controlul. iar tu, misca-te dupa cum simti placerea.in sus si in jos de obicei, dar foarte incet

| mihai69 a răspuns:

În filmulețele XXX nu vezi decât actorie. Și din păcate, de cea mai slabă calitate.
Așadar, NU trebuie copiat ce fac panaramele alea acolo - e doar prefăcătorie.
Încearcă în primul rând să o faci pe întuneric deplin, ca să mai scadă din „rușine". Deși dacă tu te placi și nu ai obiecții asupra propriului trup, și pe deasupra iubitul (?) tău a ajuns să te dorească, e clar că nu ai de ce să-ți fie rușine.
Când stai deasupra te miști în așa fel încât să simți tu cea mai multă plăcere. Cu grijă și moderație însă - mișcări prea bruște și sau ample pot provoca chiar fracturi de penis! care e o „buba" extrem de dureroasă! (eu l-am avut doar scrântit de la o astfel de activitate și tot a fost nașpa). Deci nu te lăsa prea tare dusă - fii totuși măcar un pic atentă la reacțiile lui.
Stabiliți eventual dinainte un cod de siguranță, dacă actul devine neplăcut pentru el.
Pe de altă parte, ești „în control" - profită! Fă totul ca să te simți TU cât mai bine.

| vocea a răspuns:

In fata in spate si invers, in stanga in dreapta sus jos, mult succes

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca ti-e rusine, nu mai sta deasupra, lasa-l pe el sa faca toata treaba, pana te obisnuiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu cred ca ai sarit de 16 ani, si totusi, nu vad de ce inca un copil tu fiind, trebuie sa ai pretentia de a te misca deasupra unui baiat / barbat in timpul actului sexual.

fara suparare, dar nu este nevoie sa te comporti ca o adulta in incercarea de a multumi un partener, stiind ca maine, nu exista garantia ca te mai trezesti langa el in pat, si infelul acesta, iti sacrifici adolescenta.

Cauti sa inveti ceva ce oricum, vine de la sine, o sa inveti de placere!

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac raspunsurile tale, echilibrate, rationale si cu pilde la nebunie. Te sarut!

| VisionsofaGod a răspuns (pentru ywar):

Mie mi se par ca raspunsul ei este plin de prejudecati, provoaca inhibitii si nu ajuta deloc. Ce conteaza cati ani are? E ca si cum tu ai intreba cat poti sa bei pana incep sa apara efecte permanente si raspunsul ei e ca tu pari cam mic sa intrebi asemenea lucruri lasa ca bautura este pentru adulti mai bine inceteaza sa bei.
Dupa ea, daca faci sex esti adult, daca vrei sa fi mai bun la un anumit lucru nu incerca ca o sa vina de la sine nu iti face griji, daca vrei sa multumesti parteneru nici nu incerca ca 100% o sa te paraseasca.
Si nu ai cum sa inveti ceva ce vine de la sine. Ori il inveti ori vine de la sine. Nu exista un mijloc aici.

| Medema a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)Chestia e ca ea vrea sa le povesteasca prietenelor ei cum o face...si vrea sa para mai coollaughing)

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

In primul rand am zis "FARA JIGNIRI", in al doilea rand am aproape 18 aniwinking Si el are 18 ani (deci nu e barbat). Si oricum, nu voiam sa-l "impresionez" sau ce crezi tu... faza e ca nu stiu cum sa fac deasupra. nu era nevoie sa jignestiwinking

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Medema):

Am specificat "fara jigniri''winking Nu sunt curva ca sa spun la altii ca am facut-owinking

| Medema a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Serios frate, cat de greu iti era sa intri si tu pe red tube, sau primul site care iti aparea daca scriai xxx...laughing)Esti blonda, sa inteleg

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Medema):

Nu, nu sunt blonda. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Banuiala ca ai 16 ani, in loc de 18 cat spui ca ai, nu poate sa constituie o jignire, din moment ce pui intrebari tipice!

| Wehrmacht a răspuns (pentru VisionsofaGod):

Nu ti se pare ci asa este...

| Hakuouki a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Daca esti prostuta, cum naibii sa nu ti se spuna? Nu e o jingire, este un adevar universal. In primul rand, daca nu te pricepi si te simti rusinata, este clar ca pozitia aceea nu este de tine si va limitati placerea, trebuie sa venim noi sa va asezam in pat ca sa stiti cum sa faceti sex, doar pentru ca voi sunteti doi copii grabiti, care abia stiu ce e aia sex? Plus de asta, mai esti si putin frustrata tu asa.

| Hakuouki a răspuns (pentru VisionsofaGod):

Tu cati ani ai? Conteaza cati ani are o fata cand face sex din mai multe chestii, dupa tine ca sa devii bun la ceva trebuie sa exersezi pana ajungi la nivelul "expert", deci practic sa devina "curva". Alta pustoaica ce sare prea repede in p...at.

| madyddd a răspuns (pentru VisionsofaGod):

Bine zis, te puup!

| VisionsofaGod a răspuns (pentru Hakuouki):

Chiar nu conteaza cati ani am. Pot sa am si 999 de ani. Conteaza dar nu cum crezi tu. Daca tu crezi ca daca iti pastrezi virginitate ani la rand te ajuta, te inseli. Daca o fata e destul de desteapta sa stie pericolele si sa se fereasca de ele atunci nu conteaza cati ani are. Poate sa aiba si 15 ani.
Crezi ca daca o fata vrea sa fie mai buna la sex pentru iubitu ei o face curva atunci iti meriti soarta. Nu am inteles niciodata gandirea asta. Tonul tau frustrat nu o sa te ajute in viata. Mai bine zi ca toate fetele sunt curve ca doar asta te-ar face fericit nu?
Ai si tu dreptate. Daca o pustoaica sare in p...at prea repede poate o sa rupa ceva la acel p...at. Bine zis!

| VisionsofaGod a răspuns (pentru madyddd):

Mersi. Am zis ce am gandit. Ma bucur ca esti de acord.

| VisionsofaGod a răspuns (pentru Wehrmacht):

Ignoranta merge mana in mana cu minciuna.

| Hakuouki a răspuns (pentru VisionsofaGod):

"Daca o fata este destul de desteapta", marea majoritate nu sunt crede-ma, eu nu am de ce sa fiu frustrat draga mea, eu ma descurc destul de bine in viata si sincer, nu ma intereseaza cum o pustoaica de la 100km de mine o face cu tot satul/orasul, punctele mele de interes sunt total diferite. Te-as intreba daca stii ce a spus Napoleon, dar nu stiu cat de ridicat este nivelul tau de inteligenta.

| VisionsofaGod a răspuns (pentru Hakuouki):

Am uitat sa zic ca sunt baiat. De obicei oamenii nu isi schimba gandirea din cauza mandriei pe care o poarta deci nu te pot ajuta.
Nu ma intereseaza ce a zis Napoleon. Era destul de bun la a conduce o armata sa cucereasca dar nu avea experienta cu femeile. Era mic de statura si era usor manipulat de ele pentru ca nu stia ce gandesc si ce vor femeile cu adevarat. De exemplu prima lui prietena l-a manipulat si ii facea tot felul de cadouri acesteia dar era mereu nemultumita. Facea ce vroia din el asa ca Napoleon a devenit frustrat si vedea femeile ca pe niste curve manipulante si fara inima. Nu cred ca cineva ar vrea sa ia sfaturi de la un astfel de om.

| Hakuouki a răspuns (pentru VisionsofaGod):

Mi-as schimba bucuros gandirea, daca mi-ar demonstra cineva ca a lui este mai buna. Pana acum nu mi-ai dovedit nimic, totusi, trebuie sa fii deschis ca mentalitate sa accepti ca altii gandesc diferit fata de tine si ca toti au libertatea de gandire, macar libertatea asta sa o avem. Gandim diferit, iti respect opinia, le comentam, dar daca vrei sa le impui altora gandirea ta...eu nu te pot ajuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hakuouki):

Te-as intreba daca stii ce a spus Napoleon, dar nu stiu cat de ridicat este nivelul tau de inteligenta"" te referi cand a zis ca toate femeile sunt curve? asa gandesti si tu?

| Hakuouki a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu generalizez cand e vorba de acest subiect, dar sa fim sinceri ca sunt si de acest gen foarte multe, pe mine ma intereseaza doar persoana cu care imi impart eu patul si nu se arata semne cum ca ne-am despartii prea curand, doar ca replica lui Napoleon ma amuza teribil, nu stiu de ce, poate am eu un nivel de inteligenta prea scazut. Cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ar trebui sa fii serios nu sa faci misto de user amice laughing.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce nu is serios. daca nici de acolo nu invata nu stiu de unde altundeva

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing

| xNuiiDeTiinex explică:

Aaa, am uitat sa spun ca imi este rusineee cand fac....si ma simt putin prost...nu stiu de ce big grin laughing

| RaDuk a răspuns:

Daca iti e rusine lasa-l pe el sa faca treaba pana cand te obisnuiesti cu ideea. Treaba e simpla, te poti misca, stanga-dreapta, fata-spate, sus-jos. Cu putin exercitiu o sa vezi ca e simplu

| MisteryShadow a răspuns:

...prinde-te de lustra si leagana-te. Uita-te frate la video-uri daca tot te roade, doar nu te astepti sa-ti zica cineva si cum sa urli ca sa-ti trezesti... vecinii.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru MisteryShadow):

Mai bine nu te mai oboseai sa raspunziwinking

| MisteryShadow a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Cand pui o intrebare stupida nu ar trebui sa te simti ofensata daca nu iti raspund unele persoane serios. Ti-ai facut "curiozitatea" publica, trebuia sa te gandesti si la consecinte. Si daca e sa o luam asa, mai bine nu te "oboseai" tu sa comentezi la ce am raspuns eu.winking

| xNuiiDeTiinex explică (pentru MisteryShadow):

Poate pentru tine e o intrebare 'stupida', dar pentru altii nu happy Asa ca gura micawinking

| MisteryShadow a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Da darlin, pentru mine e cat se poate de stupida. E parerea mea, nu mai fi asa frustrata cand cineva nu e de acord cu tine. Si repet, daca ai impartasit cu noi prostia ta, nu te mai simti asa deranjata ca nu te iau toti in serios. Accepta si parerile altora, ca daca in viata vrei numai sa te "pupe-n fund" cei din jurul tau, meriti mila mea. o.o