| elleme a întrebat:

Heei! Deci cunosc un baiat dragut care mi-a acceptat de curand cererea de prietenie, n-am vorbit niciodata doar ca l-am vazut de mai multe ori cand ieseam in oras. E super dragut si imi cam place de el, el nu stiu daca ma cunoaste dar stiu ca e prieten bun cu colega mea de banca. Cand incepe scoala as vrea sa vorbesc cu ea despre asta, nu-i problema. Chestia e ca el e super dragut si a stat numai cu fete populare pana acum iar eu nu sunt foarte populara laughing. Ce sa fac? Credeti ca e ok sa vorbesc cu el acum sau dupa ce vorbesc cu colega mea? Cum sa ma bag in seama cu el? Fundabig grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista o vorba in popor: nu trimite izmene prin calator!

| elleme explică (pentru neutrino):

Si mie mi se pare cam jennant sa vorbesc cu el pe fb...

| Mussette a răspuns:

Pai de ce sa mai astepti o luna, daca ti-a acceptat cererea de prietenie. Vorbeste cu el, ca asa-i frumos, macar sa-l saluti, il intrebi ce face...din astea. Doar ai vrut sa-l ai la prieteni pe facebook. Ii zici ca ai vazut ca-i prieten cu colega ta, vorbesti de scoala, de vacanta, de diverse. Si menti discutia. Ii dai un like, doua. Mie una, nu-mi place cand cineva vrea sa ne imprietenim pe facebook si nici macar nu ma saluta. Isi face curaj dupa o luna, doua...de parca nu banui de ce m-a cautat pe facebook.happy

| elleme explică (pentru Mussette):

Stii, nici mie nu prea imi place pe fb pentru ca avand in vedere ca nu ne cunoastem presupun ca nu prea o sa i dea importanta.

| cristi62 a răspuns:

Incearca sa iti faci curaj de pe acum.
Cine stie de unde sare iepurele.

| sirD a răspuns:

Sunt multe de facut, nu o sa gasesti asa repede raspunsul.
Citeste in domeniu, carti, site-uri, sedu-l nu-i spune niciodata ca-l placi
Succes