| Odood_Ioana_1999 a întrebat:

Heei TPU, am o problema :/ am facut-o cu prietenul meu ..virgina nu am fost si menstruatia mi-a venit luna trecuta in 10 si luna asta nu a venit.m-am îngrijorat si am facut un test de sarcina, a iesit negativ dar menstruatia tot nu a venit am facut-o neprotejat si el a zis ca nu a lăsat.ce sa fac?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea formula un raspuns concret si probabil si corect, sunt necesare anumite date printre care : ciclul menstrual este regulat sau neregulat; lungimea ciclului menstrual in cazul ca este regulat; data exacta la care a inceput ultima menstruatie, data la care ar fi urmat sa inceapa menstruatia; data exacta a sexului (sau daca au fost intretinute mai multe atunci toate). Doar pe baza acestor informatii se poate formula un raspuns. In lipsa lor se pot emite doar presupuneri subiective, nefondate si fara valoare. Sanatate!

| armand69 a răspuns:

Keep calm