| djddjdjsjsjjdjsjsjsjs a întrebat:

Heei,TPU...
E un băiat la școală de vârsta mea, dar este in clasa paralelă cu a mea.Am observat ca se tot uita la mine de ceva vreme,dar nu-mi zice nimic țin sa precizez ca si eu ma uit la el si il plac happy
Ce înseamnă asta,daca puteți sa ma lămuriți?
Ce as putea face,sa aflu mai multe lucruri de la ep, având in vedere ca sunt cam timida?
Dau funda;-)

Răspuns Câştigător
| englishgirl a răspuns:

Din moment ce privirile va sunt atrase, unul catre celalalt, e clar ca iti place de el si lui de tine. Urmatorul pas ar fi, logic, sa vorbiti unul cu celalalt. Daca tu esti mai timida, poate face el primul pas. Sau...nu se stie. Poate tu

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Aaaa, iar tu, cantareata. Eu ti-am mai zis ca el se uita la tine doar pentru ca este invidios pe vocea ta, nimic altceva, nu te place, dar nu vrei sa ma intelegi pentru ca tu esti in limba dupa el. Dragostea neimpartasita nu este ceva rar, asa ca obisnueste`te cu ideea asta.

| djddjdjsjsjjdjsjsjsjs explică (pentru WaterDrop):

Tu nu te mai baga să-mi raspunzi....nu ești obligat, eu am adresat intrebarea oamenilor cu minte

| VibeTrix a răspuns (pentru djddjdjsjsjjdjsjsjsjs):

Rekt direct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timiditatea nu este un punct slab, ci dimpotriva este un puncte foarte pe care trebuie sa stii sa-l folosesti.
Cat despre baiat, el ar trebui sa actioneze primul, tu ai grija doar sa nu te vinzi ieftin.

| Savantul2017 a răspuns:

Trebuie sa iti invingi timiditatea si sa vorbesti cu el, probabil ca si el este timid si ii este frica ca il vei respinge daca vorbeste cu tine.Fa tu primul pas, nu este nimic in neregula cu asta.

| Criss_Cristina_1998_zazo a răspuns:

Heii, tot așa s-a întâmplat şi cu mine şi prietenul meu. Şi eu am fost timidă. Dar mi-am făcut curaj şi i-am scris pe Facebook. Mi-a raspuns in prima zi si apoi nu mai eu tot îi scriam. Şi el nu răspundea. Şi după o săptămână l-am intrebat direct cum să fac rost de numărul lui. Şi mi l-a dat eu l-am sunat seara. Am vorbit un pic şi a zis că mă sună el mai târziu. Dar nu m-a sunat şi după incă o săptămână a văzut că nu il mai caut mi-a scris el. Şi acum suntem impreună de 10 luni. Deci te sfătuiesc să îți iei inima in dinți şi să îi scrii. Sper că te-am ajutat. Și sper că ți-am dat puțin curaj. Te pup.