| anonim_4396 a întrebat:

Heeii TPU! Am nevoie de ajutorul vostru. sunt foarte confuza si as vrea sa ma ajutati in aceasta privinta. Sunt de cateva luni, o jumatate de an intr'o gasca unde este si baiatul de care imi place mie de foarte mult timp. De cand am inceput sa ies cu ei, sa mergem impreuna la diferite activitati/distractii el incearca de fiecare data sa ma sarute, desi are prietena. Uneori poate m-am lasat dusa de val desi am incercat pe cat posibil sa nu o fac. Am incercat sa vorbesc cu el si sa lamuresc oarecum situatia dintre noi. si anume l'am intrebat de ce de fiaecare data cand iesim in acelasi anturaj el tot vine la mine. precizand faptul ca prietena lui nu iese cu noi niciodata. Acum cateva saptamani mi-a spus ca are ceva cu mine ca nu stie ce, ca are o slabiciune pentru mine, afland acum cateva zile ca acelasi lucru le spune si colegilor lui. Iar cu 2-3 zile eram hotarata sa rezolv situatia definitiv. A fost pentru prima data cand mi s-a parut ca a vorbit serios. mi-a spus ca e complicata situatia, ca el are prietena. in acelasi timp i'am spus sa nu o mai chinuie pe fata aia sa o lase in pace ca lui nu i'ar place daca ea i'ar face asa ceva macar odata. si normal ca a fost de acord cu mine... iar apoi s-a uitat in ochii mei si mi-a spus ca 'am ceva cu tine, nu stiu ce.'(a ezitat un moment) si mi-a spus 'te plac'. Acum eu nu stiu ce sa mai inteleg din asta. prietenii mei spun ca se distreaza. voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| logatcamembru a răspuns:

Daca tot ce ai sc este adv ..eu cred ca te place:d inca foarte mult.:X Acesta este momentul sa fiti in preuna daca si tu il placi:X:X

| hippy16 a răspuns (pentru logatcamembru):

Iti dai seama ca nu as avea de ce sa mint. vreau sa aflu si parerea voastra indiferent care ar fi ea. nu am nici un castig daca nu spun adevarul. multumesc mult :*:* (si da, si eu il placlove struck)

| logatcamembru a răspuns (pentru hippy16):

:X sper sa fiti in pre:Xse vede k vrea sa aiba grija de tine, sa te apere.se vede k te place:Xdak tia-a spus acele lucruri inseamna k i de treaba.:Xsi merita

| mihaela_4932 a răspuns:

Eu as crede as cela lucru.straight face...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e asa e bine, dar sa fi atenta ca slabiciunea sa nu se transforme in salbaticiune, si inca ceva, anturajul dauneaza relatiilor de cuplu

| Hirako a răspuns:

Te place.Casa de piatra!

| GheNsS a răspuns:

Pai desi nu sunt adeptu pierderi de timp in gasca ...trebe sa subliniez ca intr-un anturaj larg se intampla des asta.Tu momentan astepta sa vezi ca se desprate sau nu de prietena lui, nu face pasi prostesti ca nu sti ce este in mintea lui. Bafta!

| xCruz a răspuns:

Daca nu renunta la prietena lui pentru tine inseamna ca nu te place cu adevarat ci doar se joaca cu tine, o aventura :p. Parerea mea.

| Mickie611 a răspuns:

Din cate am citit din "povestea" cred ca te place. Dar si daca este asa sau nu, daca tu il placi, incearca sa il crezi pe cuvant. Si daca descoperi pe parcurs ca te minte, vei vedea tu la momentul respectiv cum vei rezolva. Daca chiar il placi, traieste momentul! TPU, trebuie sa ne traim viata si sa ne bucuram din orice tampenie, din toate chestiile minore!
Multa bafta! Sper ca tipul chiar sa te placa! :*
P.S. cred ca e mare lucru daca ti'a spus 'te plac' in fata si s-a uitat in ochii taiwinking